Socha Svobody: praktické informace – Jak se tam dostat, odkud je nejlépe vidět a co vstupné?

Barbora Klement Hůlková Barbora Klement Hůlková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 11. 3. 2024 • Přečteno 38391x

Návštěva jedné z největších atrakcí New Yorku vyžaduje přípravu, alespoň pokud vám nestačí obdivovat ji jen z dálky.

Vyberte si z našich 8 zájezdů do New YorkuZobrazit zájezdy

Socha Svobody je bezesporu vůbec nejznámější sochou světa a také jedním z nejpopulárnějších symbolů naší planety. Chystáte se do New Yorku a chcete ji spatřit, případně se dokonce podívat do jejich útrob? Poradíme vám, co je potřeba před vaší návštěvou udělat, kde koupit vstupenky a co můžete očekávat!

Před vaší plánovanou návštěvou New Yorku je třeba si rozmyslet, zda se spokojíte pouze s výhledem na Sochu Svobody, nebo zda chcete navštívit přímo ostrov Liberty Island, na kterém socha stojí. Pokud se spokojíte pouze s výhledem na Sochu Svobody z paluby lodi (odkud ji uvidíte nejlépe, zůstanete-li totiž na pevnině, spatříte ji pouze z velké dálky), můžete využít trajektů na ostrov Staten Island.

Výhled na Sochu Svobody z paluby lodi

Loď Staten Island FerryLoď Staten Island Ferry

Oranžové trajekty na Staten Island (Staten Island Ferry) vyplouvají z jižního cípu Manhattanu každý den asi v půlhodinových intervalech a jsou zcela zdarma. Slouží primárně k přepravě do jedné z pěti newyorských částí, na ostrov Staten Island.

Spousta turistů je ale využívá ryze k tomu, aby si užila výhled na Sochu Svobody a na Manhattan bez jakýchkoliv poplatků. Na trajekt tedy můžete nastoupit i vy, necháte se dopravit na Staten Island, kde z lodi vystoupíte, užijete si ještě vyhlídku z pevniny a pokud vás tlačí čas nebo se nechcete blíže seznámit s ostrovem, nasednete na další loď zpět směr Manhattan.

Čtení na podobné témaSocha Svobody: Nejdřív poslali ruku, pak hlavu. Proč si Amerika málem utrhla pořádnou ostudu?Přečíst

Plavba na Liberty Island

Loď Statue CruisesLoď Statue Cruises

Pokud máte času více a chcete navštívit přímo ostrov Liberty Island, na kterém se Socha Svobody nachází, můžete využít zpoplatněnou plavbu společnosti Statue Cruises, jejíž lodě vás dopraví přímo k soše. Lodě odplouvají z Battery Parku na jihu Manhattanu a vstupenky na plavbu si můžete zakoupit přímo na místě v bývalé dělostřelecké pevnosti Castle Clinton.

Rozhodnete-li se pro tuto možnost, je třeba počítat s velkými frontami na koupi vstupenek a další frontou na bezpečností kontrolu před nástupem na loď.

Daleko lepší možností je tedy koupit vstupenky před vaší návštěvou New Yorku z pohodlí domova online na oficiálních webových stránkách Sochy Svobody. Pokud tak učiníte, vyhnete se jednak frontě na koupi vstupenek, jednak také velké frontě na bezpečnostní kontroly. Ušetříte tak tedy spoustu cenného času. Vstupenky online je však potřeba zakoupit s dostatečným časovým předstihem na konkrétní den a hodinu, kdy se k nástupu na loď musíte dostavit.

Čtení: Zájezdy do USA – srovnání a doporučení

Náhradní řešení a na co se těšit

Společnost Statue Cruises vyplouvá k Soše Svobody také ze státu New Jersey. Vstupenky na plavbu lodí z tohoto státu, který leží přímo naproti Manhattanu, bývají k dispozici delší dobu, protože většina turistů preferuje nastoupit na loď na Manhattanu. Budou-li vstupenky na plavbu lodí z Manhattanu tedy v době, kdy je chcete koupit, vyprodané, můžete využít ještě možnost plavby z New Jersey.

Na ostrově Liberty Island najdete restauraci, obchod se suvenýry, toalety a několik stánků s občerstvením. Zdarma si můžete zapůjčit audioprůvodce v několika světových jazycích, který vás provede po ostrově a blíže vás seznámí s historií slavné sochy.

Jaké vstupenky jsou v nabídce?

V nabídce jsou tři alternativy vstupenek – vstupenka pouze na plavbu lodí na ostrov Liberty Island, vstupenka na plavbu lodí spojená se vstupem do podstavce Sochy Svobody a vstupenka na plavbu spojená se vstupem do koruny Sochy Svobody. Ať si koupíte jakoukoliv vstupenku z nabídky, máte v ceně také plavbu na ostrov Ellis Island, na kterém se nachází bývalá imigrační stanice, včetně vstupu zdarma do Muzea Imigrace na tomto ostrově.

Lodě vyplouvají z Manhattanu, nejdříve zastavují na Liberty Island se Sochou Svobody a poté na ostrově Ellis Island, kde buď můžete vystoupit, nebo pokračovat rovnou zpět na Manhattan. V ceně vstupenky je také zpáteční plavba, ať již z ostrova Liberty Island nebo Ellis Island.

V podstavci Sochy Svobody se nachází zajímavá výstava o historii tohoto symbolu Ameriky. Máte-li vstupenku do podstavce, dostanete se také na vyhlídkovou plošinu a budete se rovněž moci podívat na vnitřní konstrukci sochy, kterou navrhl slavný stavitel Eiffelovy věže inženýr Gustav Eiffel.

Pokud si zakoupíte vstupenku do koruny Sochy Svobody, máte v ní automaticky zahrnutý také vstup do podstavce. Z koruny se můžete potěšit krásnou vyhlídkou na Manhattan.

Návštěva koruny jen pro vyvolené

Horní část Sochy Svobody Horní část Sochy Svobody

Počet prodaných vstupenek do podstavce a do koruny Sochy Svobody je silně omezen a je vydáváno pouze limitované množství vstupenek na konkrétní den. Jak vstupenku do podstavce, tak do koruny koupíte pouze online a přímo v New Yorku je zpravidla možné koupit pouze vstupenky na plavbu lodí.

Vstupenku do podstavce je třeba kupovat online s několikatýdenním předstihem, vstupenku do koruny pak dokonce s několikaměsíčním předstihem. Do koruny se po 11. září 2001 dostane pouze velmi omezené množství návštěvníků.

Vydáte-li se do New Yorku během některého z našich zájezdů, zařídíme vše za vás a garantujeme vám plavbu lodí bez dlouhého čekání, včetně vstupu do podstavce Sochy Svobody.

Kolik mě to bude stát?

Zpáteční vstupenka na plavbu na Liberty Island + Ellis Island:

Dospělý 31,50 $
Senior (nad 62 let) 25 $
Dítě (4–12 let) 19 $

Zpáteční vstupenka na plavbu na Liberty Island + Ellis Island + vstup do podstavce (možné zakoupit pouze online):

Dospělý 31,80 $
Senior (nad 62 let) 25,30 $
Dítě (4–12 let) 19,30 $

Zpáteční vstupenka na plavbu na Liberty Island + Ellis Island + vstup do podstavce + vstup do koruny (možné zakoupit pouze online):

Dospělý 31,80 $
Senior (nad 62 let) 25,30 $
Dítě (4–12 let) 19,30 $

* Ceny platné k 1. 3. 2024

Děti mladší 4 let mají vstupenky zdarma. Cena vstupenek pouze za plavbu lodí a cena za plavbu lodí spojená se vstupem do podstavce Sochy Svobody je stejná, vstupenky spojené se vstupem do podstavce však musíte rezervovat s dostatečným předstihem a zakoupit online. Ceny vstupenek se mohou během roku mírně měnit, pro aktuální ceník proto navštivte oficiální webové stránky společnosti Statue Cruises.

Barbora Klement Hůlková

Barbora Klement HůlkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 4 zájezdů

USA (New York)

New York, New York!

Vyberte si jeden z našich 8 zájezdů do New Yorku

Zájezdy do New Yorku

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/socha-svobody-prakticke-informace-a-vstupne/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024