Suvenýry z Francie: vsaďte na víno, sýry, čokoládu a módní doplňky

Veronika Soustružníková Veronika Soustružníková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 36050x

Vzpomínky na vaše jedinečné zážitky z cest by rozhodně neměly chybět!

Vyberte si z našich 34 zájezdů do FrancieZobrazit zájezdy

Francie je jedna z nejnavštěvovanějších desitnací v Evropě. Na nápor turistů je proto skvěle připravena i co se týče množství a obrovského spektra suvenýrů. Jaký byste si vybrali vy? 

Drobné upomínkové předměty

Připomínat vám výlet ve francouzské metropoli může kovový přívěšek na klíče ve tvaru Eiffelovy věže. Tyto drobné suvenýry vhodné jako dárky pro přátele a známé prodávají na turisticky rušných místech po celé Paříži zejména černoši.

Výhodné ceny a množstevní slevy se vám podaří usmlouvat na parkovišti před zámkem ve Versailles. Obchodníci s drobným zbožím jsou ochotni odpoledne kolem páté hodiny snížit cenu až o 90 %. Prodávají tam nejrůznější vkusné doplňky i kýčovitá blikající těžítka ve tvaru Eiffelovky. Za 2–3 eura můžete získat 10 malých Eiffelovek.

Pokud bude obchodník v dobrém rozmaru a koupíte si od něj ještě něco, nabídne vám i 5 těchto věžiček za 1 Euro. Buďte opatrní, hlídejte si doklady a raději na „pouliční“ nákupy mějte po kapsách připravené drobné.

Pohlednice získáte téměř v každém obchodě a stánku. Výhodně můžete koupit v Rue de Rivoli. Tady seženete i obrázky, na kterých je vyobrazená Mona Lisa, Eiffelova věž, Moulin Rouge a další dominanty Paříže.

Ceny jsou nejrůznější, nemusíte obrázek kupovat hned u prvního stánku, stejné (či podobné) mají téměř všude, ovšem v některých obchůdcích je seženete za 1 euro, v jiných až za 7 euro.

Nakoupíte zde výhodně tašky s nápisem Paris, hrnečky, trička, pokladničky, plyšáky a klíčenky s pařížskými motivy. Když budete procházet ulicemi a vybírat suvenýry, nezapomeňte ochutnat výbornou horkou čokoládu a sladké dezerty z ořechů, karamelu a marcipánu. Můžete navštívit i obchod, který se specializuje na suvenýry – Les Drapeaux de France.

Parfémy

Téměř každý, kdo jede do Paříže, zatouží po parfému. A není se čemu divit, ceny kvalitních parfémů vycházejí o něco výhodněji než u nás. Pořídíte nejrůznější vůně od Diora, přes parfémy Dolce Gabbana, Armani, Hugo Boss až po Channely za příjemné ceny.

Zvláště vydáte-li se na autobusový zájezd, v rámci programu některé mívají zastávku u továrny na parfémy či v muzeu parfumerie, kde si můžete tamější skvosty pořídit za výrobní ceny.

Čtení: Zájezdy do Francie – srovnání a doporučení

Sýry

Francouzi po jídle rádi zakusují dobrý sýr. Pokud se rozhodnete si nějaký přivézt domů, neměli byste zapomenout na to, že se většinou jedná o zrající sýry, které mohou v autobuse (zvláště pokud jich vezete větší množství) zapáchat.

Vhodné na přepravu jsou termotašky. Levné a chutné francouzské sýry seženete v obchodních domech. Nabídka je opravdu široká, od klasického camembertu až po zrající delikatesní kozí sýr. Ceny nejlevnějších sýrů se dají přirovnat k cenám u nás. Ovšem chuťově jsou úplně jinde. Ochutnejte a nebudete litovat.

Víno

Ochutnávky francouzského vína se vám dostane zvláště, vyberete-li si zájezd, který vám nabízí košt a prohlídku vinic. Domů si můžete přivézt pouze omezené množství alkoholu, ale stanovené normy nejsou přísné a předpokládá se, že toho tolik nepovezete – maximum je 10 litrů destilátů a 90 litrů vína na osobu.

Vína nejrůznějších druhů a cen naleznete jednak v síťových prodejnách Nicolas, tak v supermarketech.

Čokoláda

Díky výbornému mléku, které zdejší čokoláda obsahuje, vás svou chutí určitě nezklame. Čokolády pořídíte prakticky kdekoli, ale velký výběr nabízí opět jakýkoli supermarket. Dobré ceny čokolád jsou od firmy Dalloyau. K luxusním značkám čokolády patří Fauchon či Richart.

Tradiční výrobky

Výrobky tradičních řemesel jsou k dostání v mnoha regionech. Zakoupit si můžete fajáns, krajky, foukané sklo a hrnčířské zboží z Bretaně. V Burgundsku seženete keramiku a nádherné kamenické výrobky.

Z Limousin si můžete přivézt košíky, smaltované nádobí a porcelán. Kdo navštíví Pyreneje, neodolá ozdobným dřevákům a výrobkům z kůže. Krajka je typickým výrobkem pro Normadii, zlaté šperky, nábytek, hrnčířské výrobky pak pro Pikardii. Nádherné látky a parfémy si můžete přivézt z Provence.

Regionální lahůdky

Mezi francouzské kulinářské speciality patří máslové pečivo a párek z vnitřností z Bretaně, hořčice z Dijonu, med z Provence. Ve Francii seženete výborný olivový olej, kdoulové želé a voňavé provensálské koření. Lahůdkou v jihozápadní Francii jsou husí játra.

Jiné nákupy ve Francii

Pokud toužíte mít ve vaší skříni nějaký slušivý kousek oblečení z Francie či jiné módní doplňky, přečtěte si článek o nakupování ve Francii.

Nejkrásnější suvenýry, které si z Francie odvezete, jsou k nezplacení. Jsou to totiž nezapomenutelné pohledy na monumentální stavby a zážitky z úžasné atmosféry zdejších ulic, které si uchováte živě v paměti.

Veronika Soustružníková

Veronika SoustružníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Francie

Sladká Francie, říkají...

Vyberte si jeden z našich 34 zájezdů do Francie

Zájezdy do Francie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 15. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/suvenyry-z-francie/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024