Švýcarsko v regionech: je jich šest a zastupují všechna NEJ

Romana Şenlug Romana Şenlug, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 5830x

Turisté si mohou Švýcarsko užít v letní i zimní sezóně aktivity podle vlastních přání.

Vyberte si z našich zájezdů do ŠvýcarskaZobrazit zájezdy

Švýcarsko je v turistických a propagačních materiálech rozděleno do šesti oblastí + hlavní město Bern, které zastupují všechna nej této země. Můžete si vybrat z několika desítek zážitků, strávit tady rodinnou dovolenou, procvičit svaly při turistice či na kole a lyžích. A to ve dvou hlavních sezónách – od června do října nebo od poloviny prosince do poloviny dubna.

Prostě není řečeno, že malé země nabízí málo možností. U Švýcarska je tomu přesně naopak. Jakoby chtělo světu ukázat, že jedna z nejmenších zemí Evropy nabízí obrovské možnosti. Švýcarsko tohoto marketingu využívá opravdu naplno a není turista, který by odtud odjížděl zklamaný.

Oblíbené turistické regiony jistě znáte i z doslechu. Velká města dala například jména regionům Bern, Curych, Lucern nebo Ženeva. Poslední dva jmenované se zároveň pyšní stejnojmennými jezery. Interlaken, Graubünden a Valais zase reprezentuje jejich úžasná příroda a majestátní hory. 

Oficiální členění Švýcarska na kantony nekopíruje zmíněné turistické regiony. Kantonů je zde 26 a každý z nich má svou vlastní ústavu, parlament, vládu a soudy. Vyjmenování mnoha z nich však návštěvníkovi nic neřekne, většinou by ani nezaregistroval, že přejel z jednoho do druhého, nebýt tu a tam nápisu v jiném jazyce. Jako turisté se raději soustřeďte na oblasti kolem jezer, vrcholů či měst, které byste chtěli navštívit.

Romana Şenlug

Romana ŞenlugExpert Radynacestu.cz

Ve světě je stále co objevovat. Cestování je jeden ze smyslů mé celoživotní poutě.

Švýcarsko

Vrchol Evropy... Švýcarsko

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Švýcarska

Zájezdy do Švýcarska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 28. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/svycarsko-v-regionech/Doporučujeme z Švýcarska

Nejnovější z ŠvýcarskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024