Region Wallis: lyžařský ráj s padesátkou kopců

Romana Şenlug Romana Şenlug, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 3927x

Region Valais nebo také Wallis je ideální k pěším túrám v divoké přírodě.

Vyberte si z našich zájezdů do ŠvýcarskaZobrazit zájezdy

Další oblastí vrcholů, kterou reprezentuje heslo „voda, vzduch, a spousta přírody“ je Wallis, známý také jako Valais. Většina z vás tady už určitě lyžovala na jednom ze stovek místních kopců – 47 vrcholů této oblasti je totiž vyšších než 4000 metrů.

Je zde spousta pěších stezek obklopených horskými říčkami, které nabízí pro českého turistu překvapení. Na stezkách totiž můžete potkat houpací sítě, které slouží k odpočinku kolemjdoucích nebo si také můžete oddechnout v dřevěných chatičkách na jednom z odpočívadel a připravit si třeba něco na grilu. Zkrátka Švýcarsko nabízí tak trošku jiný zážitek z divoké přírody.

V oblasti Wallis si užijí především gurmáni. Místní se pyšní svými specialitami, jako jsou šafránová rýže, sušené maso, pórkové koláče či legendární sýr raclette. Samozřejmě vedle desítky dalších sýrových specialit. K tomu jako bonus je zdejší oblast největším vinařským regionem země.

Wallis nabízí různá dobrodružství pro odvážné turisty na visutém mostě ve výšce 124 metrů, pro cykloturisty „Stezku čtyř údolí“, pro odpočinek místo Leukerbad, kde vyvěrají prameny teplé 51 stupňů, pro milovníky historie středověký hrad Martigny či zajímavost, že oblast Grand St-Bernard je domovem psů bernardýnů. Ti zde na pěší trase obývají jeden z místních hospiců. Dnes se jezdí i za golfem a oblast Crans Montana je místem konání prestižního turnaje Omega European Masters.

Romana Şenlug

Romana ŞenlugExpert Radynacestu.cz

Ve světě je stále co objevovat. Cestování je jeden ze smyslů mé celoživotní poutě.

Švýcarsko

Vrchol Evropy... Švýcarsko

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Švýcarska

Zájezdy do Švýcarska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 28. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/region-valais/Doporučujeme z Švýcarska

Nejnovější z ŠvýcarskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024