Region Ženeva: spojuje čtyři rozdílné světy

Romana Şenlug Romana Şenlug, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 5660x

Švýcarské hodinky a vše kolem nich jsou nejvíce vidět především v tomto regionu.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do ŠvýcarskaZobrazit zájezdy

Kdybychom začali cestovat od jihozápadu země, ocitneme se v regionu Ženevského jezera. Tato oblast je zvláštní tím, že spojuje čtyři rozdílné světy, které spolu leží v bezprostřední blízkosti.

V tomto regionu vás čekají hory plné dobrodružství v pohoří Jura, idylická jezera, vzrušující města a okouzlující krajina. Odsud pochází proslulé hodinářské značky, což vám bude připomínáno na každém rohu, nejen při návštěvě Ženevy. Oblast je známá také pro své nenáročné trasy propojující kouzelné historické vesničky. Místní Alpy jsou domovem původních horských vesnic s nekonečnou nabídkou outdoorových sportů.

Rodinám zde vychází vstříc ubytováním zdarma pro děti do 9 let. Z dopravy po regionu můžete zvolit panoramatický vlak nebo tradiční parník, který nabízí okružní plavby po jezeře, spojené s kulinářským zážitkem. Z vrcholu ledovce se pak můžete svézt horskou dráhou v pravém slova smyslu. Jedná se o nejvýše položenou bobovou dráhu na světě, tzv. Alpine Coaster. Při rychlosti až 40 km za hodinu se nabízí úžasné výhledy, dokonce až na Matterhorn.

U jezera najdete špičková města s nočním životem, především Ženevu a kousek od ní velkolepé jezerní město Lausanne.

Romana Şenlug

Romana ŞenlugExpert Radynacestu.cz

Ve světě je stále co objevovat. Cestování je jeden ze smyslů mé celoživotní poutě.

Švýcarsko

Vrchol Evropy... Švýcarsko

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Švýcarska

Zájezdy do Švýcarska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 7. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/region-zeneva/Doporučujeme z Švýcarska

Nejnovější z ŠvýcarskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024