Region Lucern: neopakovatelné kouzlo starobylého města pod horami

Romana Şenlug Romana Şenlug, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 4666x

Do města Lucern se nejezdí jen kvůli Kaplovému mostu.

Vyberte si z našich zájezdů do ŠvýcarskaZobrazit zájezdy

V samém srdci Švýcarska se nachází region Lucern se stejnojmenným jezerem. Když se řekne Lucern, vybaví se vám kouzelné staré město s kavárnami a butiky, s význačnou moderní architekturou a hlavně světoznámým Kaplovým mostem.

Kromě toho všeho se město stává v letních měsících centrem koncertů pod širým nebem a rájem festivalů v Kulturním a kongresovém centru.

Pokud budete chtít do přírody a přitom vám zbude jen jeden den času, není problém. Místní oblast nabízí tzv. Zlatý okružní výlet, díky kterému v jednom dni pojedete lodí, pak nejstrmější zubačkou světa na Pilatus a nakonec vyhlídkovou gondolou zpět do údolí.

Adrenalin můžete zažít na zajištěných horolezeckých cestách via feratách mezi vrcholy Engelberg a Titlis. Lákavým vrcholem k návštěvě je Rigi, často se jí říká královna hor. Na březích Lucernského jezera se nachází louka Rütli, na které byla v roce 1921 založena Švýcarská konfederace. Historie se psala i na jiném břehu jezera, kde švýcarský národní hrdina Vilém Tell vydobyl svobodu.

Romana Şenlug

Romana ŞenlugExpert Radynacestu.cz

Ve světě je stále co objevovat. Cestování je jeden ze smyslů mé celoživotní poutě.

Švýcarsko

Vrchol Evropy... Švýcarsko

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Švýcarska

Zájezdy do Švýcarska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 11. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/region-lucern/Doporučujeme z Švýcarska

Nejnovější z ŠvýcarskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024