Region Graubünden: deset tisíc kilometrů pěších tras

Romana Şenlug Romana Şenlug, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 3003x

Příroda regionu Graubünden nabízí zážitky nejen pro rodiny s dětmi.

Vyberte si z našich zájezdů do ŠvýcarskaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Švýcarský národní park je největší ve střední Evropě? Spolu s Val Müstair tvoří biosferickou rezervaci UNESCO.

Největší prázdninovou oblastí na východě země je Graubünden. Když je v údolí horko, vládnou v horách ideální podmínky pro pěší túry a je co objevovat na celkem 10 000 km pěších tras.

Graubündenská příroda je ohromná a nabízí mnoho zážitků. Ti menší se mohou vyřádit v dětském bikeparku, ti kteří nemají strach z výšek zase v lanovém parku. Mezi nejatraktivnější výlety po železnici patří klikatá trasa Bernina Expresu vedoucím z chladného severu kolem ledovců na strmý jih. Nebo Rhétská železnice jedoucí do národního parku, domova kamzíků, jelenů a svišťů.

Rodiny s dětmi si užijí v kraji legend Madrisa-Land Klosters. Bezpočet farem, lesů a údolí tvoří dějiště jedinečné mytologie. Navíc je zde i zábavní park, který je přístupný také tělesně a zrakově postiženým. Ráj pro velké bikery nabízí Davos Kloster. Impozantní vyjížďky a rozmanitá krajina ho řadí k nejatraktivnějším cyklistickým destinacím v Graubündenu. Pokud už nebudete moci, jednoduše slezete z kola a svezete se místními lanovkami zpět.

Známý Sv. Mořic

Do této oblasti spadá další místo vyhlášené nejen pro své podmínky k lyžování a letní turistice a tím je Engadin s jiskřícím Sv. Mořicem. V malém regionu na jihovýchodě Švýcarska se můžete nechat unášet engadinskou architekturou. Ve dvanácti nedotčených vesničkách nebo navštívit luxusní Sv. Mořic známý pro svůj vytříbený životní styl i počet slunných dnů, které strávíte nejlépe u jednoho z jezer. Místní světlo láká fotografy už odpradávna a promítlo se taky na mnoha obrazech zdejší krajiny. Jsou zde zvěčněny nebezpečné ledovce, úctyhodné horské vrcholy a dobrodružné i romantické stezky mezi nimi.Romana Şenlug

Romana ŞenlugExpert Radynacestu.cz

Ve světě je stále co objevovat. Cestování je jeden ze smyslů mé celoživotní poutě.

Švýcarsko

Vrchol Evropy... Švýcarsko

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Švýcarska

Zájezdy do Švýcarska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 12. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/region-graubunden/Doporučujeme z Švýcarska

Nejnovější z ŠvýcarskaPřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2023