TOP 5 londýnských míst, kam vzít děti, když prší: muzeum dinosaurů, svět hraček a oběd v pralese

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 28. 11. 2017 • Přečteno 11665x

Vzít děti do Deštného pralesa, poobědvat v něm a zase klidně odejít? V Londýně je možné i tohle, třeba když venku zrovna lije...

16 zájezdů na téma: Pro rodiče a děti – LondýnZobrazit zájezdy

Tip pro vás:

Na oficiálních internetových stránkách muzeí či atrakcí lze zakoupit vstupenky pohodlně online. Lze se také přihlásit na konkrétní akce a získat spoustu užitečných informací před vstupem.

Ne vždy se nám poštěstí, že na dovolené svítí jen sluníčko. Když začne poprchávat, je pro mnohé děti celý den zkažený. To však neplatí pro Londýn! V hlavním městě Velké Británie totiž najdete spousty aktivit pro děti jak pod širým nebem, tak v útulných interiérech budov. Máme pro vás 5 tipů, kam se s dětmi vypravit, když zrovna prší (což v Londýně není až tak neobvyklé) a přitom si stále užívat bohaté nabídky města. Než se nadějete, bude po dešti!

1. Za dinosaury do Přírodovědeckého muzea

Přírodovědecké muzeumPřírodovědecké muzeum

Natural History Museum (Muzeum přírodní historie) se nachází v budově, která svým architektonickým stylem zaujme každého. S nadsázkou lze říci, že se jedná o nejkrásnější budovu muzea v Londýně. Muzeum bylo otevřeno veřejnosti roku 1881 a čítá na 70 miliónů exponátů. Děti pak nejvíce láká do muzea expozice věnovaná dinosaurům.

Zažijí na vlastní kůži setkání s Tyrannosaurem Rexem a dalšími prehistorikými obry. Podívají se, jak vypadal šavlozubý tygr, živočichové moří a oceánů, seznámí se s hmyzem v životní velikosti, poučí se o planetě Zemi, a to vše zábavnou formou.

Dobrá zpráva na konec, muzeum je zdarma!

Čtení na podobné témaMuzeum přírodní historie: život a Země v sedmi milonech exponátů!Přečíst

2. Na nákupy do největšího hračkářství světa

Hračkářství HamleysHračkářství Hamleys

Na Regentské ulici splníte dětem sen a vy se vrátíte do svých dětských let. Nachází se tady totiž největší hračkářství světa Hamleys. Firma byla založená ve Velké Británii v 18. století a napříč generacemi plní dětské sny. Na několika patrech obrovské plochy najdete hračky všeho druhu. Nebudete vědět, kam vyrazit dřív.

Budete mít pocit, že jste vstoupili do jiného světa, kolem vás se budou pohybovat hračky a nad vámi budou létat stroje a různá zvířata. Pracovníci místa, kde o zábavu není nouze, předvádějí během dne různé druhy hraček, ochotně poradí a doporučí, co by se mohlo zamlouvat právě vám.

Na stránkách obchodního domu Hamleys je k nahlédnutí kalendář akcí, které dům pravidelně pro malé zákazníky pořádá. Před návštěvou Londýna proto doporučujeme zalistovat webovými stránkami.

A pozor – pokud navštívíte Londýn v předvánočním čase, bude na děti v hračkářství čekat Santa! 

Čtení: Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučení

3. Ukrytý zábavní ráj poblíž Londýnského kola

County Hall u London EyeCounty Hall u London Eye

Mnoho turistů o něm neví, ale v budově County Hall (u London Eye) se nachází v podzemí místo zvané Namco Funspace, kde se můžete na dvou patrech hodiny a hodiny bavit.

Jsou tady k dispozici kolotoče, auta a spousta dalších atrakcí. S dětmi si navíc můžete zatančit nebo si třeba zahrát bowling.

Vstup je zdarma, platí se pouze za konkrétní herní atrakce. Doporučujeme proto nashromáždit co nejvíce jednolibrovek.

4. Miniaturní město snů – jen pro děti!

Atrakce KidZania LondonAtrakce KidZania London

V Londýně naleznete město miniaturních rozměrů jen pro děti. Atrakce KidZania London vás dostane. V budově se nachází miniaturní městečko, kde se vaše dítě může stát na chvíli dospělým.

Vybírat bude ze série povolání. Vyzkouší si práci prodavače, hlasatele zpráv, pilota, herce nebo třeba požárníka. Zkrátka si tady může velmi reálně vyzkoušet na 60 různých povolání a třeba najde inspiraci pro svou budoucnost. 

No řekněte, nelákalo by vás to také?

5. Restaurace a hračkářství v jednom

Rainforest CafeRainforest Cafe

V samém srdci Londýna, kousek od slavného náměstí Piccadilly Circus, leží restaurace Rainforest Cafe (Deštný prales), která je věrná svému názvu.

Krom toho, že se tady dobře najíte, slouží místo také jako hračkářství. Celý interiér je laděn do nepropustného pralesa a všude kolem vás jsou ryby, žáby a jiní živočichové.

Jen si to představte – pochutnáváte si na dobrém obědě a naproti vám stojí třeba slon. S plným žaludkem a humorem jde zkrátka všechno líp!

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 18 zájezdů

Londýn pro rodiče a děti

Tajemství Londýna živě

Vyberte si jeden z našich 16 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 19. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/top-5-londynskych-mist-kam-vzit-deti-kdyz-prsi-jedinecne-muzeum-svet-hracek-a-den-plny-zabavy/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024