Muzeum přírodní historie: život a Země v sedmi milionech exponátů!

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 16550x

Přírodopisné muzeum neboli Natural History Museum sídlí v budově postavené Alfredem Warehousem speciálně pro výstavní potřeby.

Vyberte si z našich 32 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Jsou v muzeu k vidění mimo jiných skvostů také staré herbáře zakladatele evoluční biologie Charlese Darwina?

Budovu Muzea přírodní historie (Natural History Museum) postavil Alfred Warehouse v roce 1880 speciálně pro výstavní potřeby. Otevřeno bylo už roku 1881 a od té doby nastřádalo sbírku čítající přes 70 milionů exponátů, které se člení do tří úseků: síně Života, síně Země a Darwinova centra.

Síně Života

Vstupní hala muzea je opravdu majestátníVstupní hala muzea je opravdu majestátní

Hlavním vchodem vejdete přímo do síně Života, ve které vás zaručeně nadchne expozice Ecology. Realistická replika deštného pralesa, pohyblivé exponáty dinosaurů, nebo tzv. Creepy-Crawlies Room s modely obřích brouků, pavouků a korýšů.

Síně Země

Interiér muzeaInteriér muzea

V síni Země pro změnu poznáte historii naší planety a její nerostné bohatství. Velice oblíbený je simulátor zemětřesení, kde zažijete skutečné otřesy v replice japonské samoobsluhy. Zhlédnout můžete i autentický záznam z bezpečnostní kamery, který byl natočený ve skutečném obchodě.

Darwinovo centrum

Charles DarwinCharles Darwin

Poslední částí je nové Darwinovo centrum, které bylo otevřené v roce 2002. Osmipatrový objekt s názvem Cocoon zahrnuje asi 17 milionů vzorků hmyzu, 3 miliony exemplářů rostlin a organismy konzervované v alkoholu.

Návštěvníky vždy oslní exponát osmimetrové olihně (hlavonožec), kterou rybáři vylovili nedaleko Falklandských ostrovů. Je umístěna v akváriu ve směsi formaldehydu a solného roztoku.

Stejně jako ostatní londýnská muzea je i to přírodovědné přístupné zcela zdarma.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 32 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 30. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/muzeum-prirodni-historie/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024