Utajená místa Londýna: 10 zákoutí, o nichž vědí jen praví Londýňané

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 28468x

Deset zákoutí, o nichž vědí jen praví Londýňané.

Vyberte si z našich 33 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Máte svůj tip? 

Znáte zajímavé místo v Londýně, o kterém se málo ví a přitom stojí za vidění? Napište nám svůj tip do komentáře pod článkem nebo na Facebooku!

Zajímavými místy hlavní město Spojeného království přímo přetéká. Většina jeho návštěvníků však často objeví jen zlomek toho, co ve skutečnosti nabízí. Abychom vám lépe poodkryli potenciál tohoto výjimečného města na Temži, máme pro vás 10 tipů na inspirativní místa v Londýně, která alespoň za krátkou návštěvu a fotku do cestovatelského alba stojí.

1. Rolovací most, Paddington Basin

Chcete přejít most? Počkejte, až se odrolujeChcete přejít most? Počkejte, až se odroluje

Pohyblivý most je nápadem britského architekta Thomase Heatherwicka. Během dne vypadá jako docela obyčejný most, ale každý pátek o půlnoci se most sroluje do tvaru osmiúhelníku.

2. Falešné dveře z Downing Street č. 10, The Strand

Downing Street č.10Downing Street č.10Adam Street č.10Adam Street č.10

Dveře na Adam Street číslo 10 vypadají téměř stejně jako jejich slavnější skoroduplikát na Downing Street. Když dáte jejich fotky vedle sebe, uhodnete, které jsou které?

Čtení: Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučení

3. Wiltons Music Hall, E1

Nejstarší koncertní síň dnes nevypadá zrovna lákavěNejstarší koncertní síň dnes nevypadá zrovna lákavě

Je údajně nejstarší koncertní místností na světě. Postavena byla roku 1743 jako pivnice pro námořní kapitány, ale koncertní halou se stala už v roce 1880. Dnes je z ní krásná historická budova, koncertní síň a místo konání různých akcí v jednom.

4. Sedm nosů v Soho

Tento nos najdete na zdi domu ve čtvrti SohoTento nos najdete na zdi domu ve čtvrti Soho

Sedm nosů čtvrti Soho bylo vytvořeno umělcem Rickem Buckleym v roce 1997. Údajně jich vytvořil a na různých místech ukryl 35, ale dochovalo se jich jen 7, podle některých až 10. Mezitím se okolo nosů vytvořilo mnoho legend. Například se mnoho lidí chybně domnívá, že nos, který byl umístěn do oblouku Admirality tu byl, aby se vysmíval Napoleonovi. Nebo se říká, že když člověk najde všech sedm nosů, zbohatne jednou a provždy.

5. Pět skrytých uší Covent Garden

Jedno z osamocených uší v Covent GardenJedno z osamocených uší v Covent Garden

Skryté uši Coven Garden byly instalovány umělcem Timem Fishlockem. Dvě z nich se nacházejí na Floral Street a ty další jsou (údajně) rozesety v městském okolí.

6. Odlévárna zvonů Whitechapel, Aldgate East

Toto je odlévárna zvonů, kde se vyráběl i Velký BenToto je odlévárna zvonů, kde se vyráběl i Velký Ben

Je to místo, kde byl odlit slavný Big Ben i Liberty Bell, a které funguje jako výrobna zvonů až dodnes. Zdejší pracovníci jsou velmi přátelští a rádi vám o historii místa povyprávějí, pokud se rozhodnete přijít a nakouknout dovnitř. Nachází se hned naproti Aldegate East a galerii Whitechapel.

7. Viktoriánský hřbitov domácích mazlíčků v Hyde Parku, Westminster

Jeden z náhrobků na hřbitově domácích mazlíčkůJeden z náhrobků na hřbitově domácích mazlíčků

Ano, Hyde Park není žádným tajemstvím, ale věděli jste o hřbitově domácích zvířat, který se nachází v jeho severozápadním rohu, u Victoria Gate Lodge? Hřbitov je pro veřejnost uzavřen a dá se do něj nakouknout jen skrze plot, ale vyplatí se to. Můžete si tak přečíst alespoň pár z mnoha sladce srdceryvných nápisů, jako například: „Miláčku Dolly, můj sluneční paprsku, moje útěcho, moje radosti.“

8. Pumpa na vodu Johna Snowa, Soho

Tato nenápadná pumpa byla zdrojem smrtelné nákazyTato nenápadná pumpa byla zdrojem smrtelné nákazy

Nachází se skoro přesně za Oxford Street, na Broadwick Street. Epidemie cholery zasáhla Soho roku 1854 a za pár měsíců za sebou zanechala 500 mrtvých. Lékař John Snow se dovtípil, že zdrojem nákazy je zdejší pumpa na vodu, a tak odstranil její madlo. Pak se počty nemocných snížily a nákaza ustoupila.

9. Okno sv. Martina, Trafalgar Square

Okno neobvyklých tvarů zobrazuje, jak voda mění tvary věcíOkno neobvyklých tvarů zobrazuje, jak voda mění tvary věcí

Až půjdete příště okolo, nezapomeňte se podívat na toto okno v kostele Sv. Martina v polích. Bylo navrženo íránskou umělkyní Shirazeh Houshiary, která se nechala inspirovat tím, jak voda a stíny mění podobu věcí. Ve spolupráci s architektem Pipem Hornem bylo pak okno dokončeno a instalováno roku 2008.

10. Nejmenší policejní služebna, Trafalgar Square

Policejní stanice na Trafalgarském náměstí je vskutku malinkáPolicejní stanice na Trafalgarském náměstí je vskutku malinká

Malinkatá policejní služebna se nachází na východní straně Trafalgarského náměstí. Zbudována byla roku 1880 a měla sloužit k tomu, aby se jeden policista mohl postavit dovnitř a dohlížet na protesty a průvody. Říká se, že lampa na jejím vršku pochází z Nelsonovy lodi Victory. Dnes služebna slouží jako skladiště.

Zdroj: http://www.buzzfeed.com/americanexpressuk/21-amazing-secret-places-to-find-in-london

Fotografie z Flickru licencovány pod CC BY 2.0.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 33 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 8. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/utajena-mista-londyna/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024