Downing Street: nejznámější ulice celé Anglie

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 23453x

Ulice, ve které sídlí britský premiér, je častým objektem filmařů a novinářů.

Vyberte si z našich 30 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Současný premiér Cameron údajně bydlí v Downing Street 11, protože desítka prý nemá pořádnou kuchyňskou linku?

Slavná Downing Street je častým objektem novinářů i filmařů, zejména pak dveře č. 10, za kerými je oficiální sídlo britského premiéra. Svou významnou funkci si drží už od 18. století, kdy se zde usadil vůbec první předseda vlády Sir Robert Walpole.

Downing Street se nachází ve Whitehallu přímo v centru Londýna, jen pár minut chůze od budov parlamentu a na okraji areálu Buckinghamského paláce.

Ulice byla pojmenována po Siru Georgi Downingovi, který byl za své vojenské služby odměněn pozemkem sousedícím se St. James's Parkem.

Významné dveře

Premiérka Mayová vychází ze své oficiální rezidencePremiérka Mayová vychází ze své oficiální rezidence

Kromě oficiálního sídla premiéra britské vlády, sídlí na Downing Street za dveřmí č. 11 i ministr financí. Ve vztahu k britské historii se pro tyto dvě funkce používá označení První lord strážce pokladu (ministerský předseda) a Druhý lord strážce pokladu (ministr financí).

Dále zde nalezneme i sídlo úřadu vlády (dveře č. 9) a také sídlo tiskového, komunikačního, informačního a výzkumného oddělení předsedy vlády (dveře č. 12).

Tato ulička je uzavřena branami a dobře hlídaná už od roku 1989, a to z důvodu ochrany předsedy vlády před teroristickými útoky IRA (Irská republikánská armáda).

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 30 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 24. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/downing-street/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024