Už znáte Spire London? Měli byste! Tenhle mrakodrap v Londýně totiž bude mít opravdu koule

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 16. 2. 2017 • Přečteno 3979x

Ještě sice nestojí, ale už je kolem něho pořádný rozruch! Řeč je o londýnském mrakodrapu Spire London, jehož vzhled až nebývale připomíná mužské genitálie…

Vyberte si z našich 31 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že...

Londýn plánuje rovněž výstavbu ambiciózního dřevěného mrakodrapu Oakwood Tower? Tento 300metrový mrakodrap by se tak rázem stal nejvyšší budovou svého druhu na světě a zároveň druhou nejvyšší budovou v Londýně.

Říká se, že v Londýně se nic neutají. Tuhle novinku by ale ani tajit nešlo. Unikátní mrakodrap, který do roku 2020 vyroste v prestižní finanční čtvrti Isle of Dogs (Ostrov psů) v bývalých docích, už teď vzbuzuje kontroverze a Londýňany extrémně provokuje a dráždí jako býky rudý hadr. Nápadně totiž připomíná mužské genitálie.   

Luxusní mrakodrap Spire London míří opravdu vysoko. Začas se stane nejvyšší rezidenční budovou v Británii i v západní Evropě. Čínský investor má v plánu vystavět 67 pater a budovu vyhnat do výšky 235 metrů. První polovina výstavby by měla být dokončena do roku 2018.

Na ty, kteří chtějí stylově bydlet, tu čeká pětihvězdičkový komfort. Vedle luxusního bytu se noví nájemníci dočkají i uměleckých laviček, množství zeleně, tančících fontán, lázní, recepce ve tvaru orchideje, obrovského bazénu, soukromé posilovny, elegantního baru, herního koutku pro děti i působivého panoramatického výhledu na celý LondýnDo střešního apartmá pak nájemníky dopraví privátní výtahy svištící rychlostí šesti metrů za sekundu. 

Jedna drobná vada na kráse by tu ale přeci jen byla – dokonce hned dvě! Luxusní bydlení je sice konstrukčně a vzhledově poměrně unikátní, ale při pohledu z ptačí perspektivy se jednoduše neubráníte pocitu, že se právě díváte na mužské „nádobíčko“. Portál Londonist v této souvislosti dokonce napsal: „Pokud jste stejně infantilní jako my, uvidíte obrovského ptáka.“

Pozornost médií ale přitahuje i další kontroverzní záměr, a sice zřídit separátní vchod pro méně majetné nájemníky. Tím by měli vcházet majitelé levnějších bytů, na které většinou dosáhne i Londýňan s průměrným příjmem. Od roku 2014 je výstavba oddělených vchodů pro chudší obyvatele domů smutným trendem londýnské výstavby.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 31 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/uz-znate-spire-london-meli-byste-tenhle-mrakodrap-v-londyne-totiz-bude-mit-opravu-koule/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024