Změna = život! Tak právě touhle rovnicí se rozhodlo řídit také Přírodopisné muzeum v Londýně

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 27. 4. 2017 • Přečteno 5293x

Známe to všichni. Když už se odhodláte, že vyrazíte s dětmi na výlet, často vám chybí inspirace, kam je vzít, aby se nenudily. Sázkou na jistotu je Přírodopisné muzeum v Londýně!

17 zájezdů na téma: Pro rodiče a děti – LondýnZobrazit zájezdy

Tip pro vás…

Také návštěvu Přírodopisného muzea mohou přiznivci dinosaurů pojmout jako jednu z mnoha bezplatných aktivit v Londýně

Zoufáte si poslední dobou, že máte málo času na děti? Zkuste to změnit a společně vyrazte třeba do Přírodopisného muzea v Londýně, proslulého sbírkou kosterních pozůstatků dinosaurů. Tady vám zaručeně nehrozí, že se vaše děti začnou už po půl hodině nudit a vy zas budete muset vymýšlet jiný program. Muzeum totiž neustále něčím překvapuje a fascinuje. Také jste zvědaví, co si pro své návštěvníky připravilo tentokrát?

První změny si všimnete už v centrální hale, z níž nadobro zmizel hlavní symbol muzea. 32 metrů dlouhá replika kostry Diplodocuse carnegii, láskyplně zvaná Dippy, totiž musela odejít do penze. Nudit se v ní ale rozhodně nebude, neboť se v roce 2018 vydá na tříleté turné po Británii. V hale muzea nejdelší živočich všech dob, s délkou cca 33–35 metrů, vítal návštěvníky už od roku 1979.

V létě Dippyho nahradí originální skelet samice plejtváka obrovského, tedy největšího současného žijícího živočicha, známého též jako modrá velryba. V roce 1891 za něj muzeum zaplatilo 250 liber a ve stejném roce jej také umístilo k dalším exponátům.    

   

Ale to pořád není všechno. Součástí změn je i kompletní redesign vnějších prostor muzea, který má zamezit dlouhým frontám a návalu návštěvníků v objektu. Kompletní úpravu zahrad a okolí má na starosti Kim Wilkie, krajinář a oblíbený zahradní architekt prince Charlese, ve spolupráci s kanceláří Niall McLaughlin Architects. Hotovo má být vše do roku 2020.  

Do Přírodopisného muzea každoročně zavítá na 6 milionů návštěvníků. A jelikož stávají ve frontě před vstupem i 15 minut, mělo by teď být jejich čekání poučné a příjemné. V místě, kde se shromažďuje nejvíce lidí, vznikne například nové zelené čtvercové „náměstí“ propojené tunelem přímo s metrem na South Kensington. Celý projekt má tak krom jiného poukázat na přirozenou adaptabilitu přírody ve městě. Tak hurá na poznávací zájezd do Londýna, uvidíme se v muzeu!

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Londýn pro rodiče a děti

Tajemství Londýna živě

Vyberte si jeden z našich 17 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/zmena-zivot-tak-prave-touhle-rovnici-se-rozhodlo-ridit-take-prirodopisne-muzeum-v-londyne/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024