Brighton: přímořské město s osobitým a nezaměnitelným rázem

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 34538x

Populární přímořské letovisko s mnoha hotely, restauracemi a zábavními centry.

Vyberte si z našich zájezdů do BrightonuZobrazit zájezdy

Víte, že…

Brighton je městem s nejdéle trvale provozovanou elektrickou sítí na světě? Historie této elektrické sítě sahá až do roku 1882.

Město Brighton, které se nachází na jižním pobřeží Anglie, bývá označováno jako „přímořský Londýn“. Ovšem nesmí se mu upřít jeho osobitý, nezaměnitelný ráz. Kosmopolitní atmosféra, vynikající jídlo, divoké taneční kluby, příjemné kavárenské prostředí a hlavně okouzlující pláže, to vše nabízí.

Na první pohled vás zaujme možná kýčovitá, ale úžasná přes sto let stará přístavní hráz Brighton Pier, kde se nachází i spousta stánků s občerstvením. West Pier (západní viktoriánské molo) shořelo a nyní na jeho místě zahlédnete pouze ohořelé zbytky, které působí velmi tajemně a jsou vyhledávány turisty, aby si mohli zhotovit zajímavou fotografii.

Nejživější přímořské letovisko

Relaxace na místní plážiRelaxace na místní pláži

Brighton je díky univerzitě a početným jazykovým školám zároveň i studentským městem. V Brightonu se usídlila i homosexuální komunita, která zde nachází prostředí, které není tolik zatíženo předsudky, tudíž se tu homosexuálům lépe žije.

V městském obvodu Hove bydlí i spousta známých lidí. V místní kavárně tak můžete potkat některou z mediálně proslulých osobností. Líbit se tu bude každému, kdo má rád módu a s tím spojené obcházení butiků.

Klikaté uličky Brigtonu svádí k odpočinku nad šálkem kávy nebo čajeKlikaté uličky Brigtonu svádí k odpočinku nad šálkem kávy nebo čaje

Uzounké uličky, které jsou místními obyvateli nazývány The Lanes, nabízejí turistům mnoho útulných hospůdek i ochutnávku tradiční cukrové vaty a lízátek, které se zde prodávají pod názvem Brighton Rock.

Royal Pavilion

Královský pavilon nechal vystavět Jiří IV.Královský pavilon nechal vystavět Jiří IV.

Navštivte letohrádek Royal Pavilion a jistě budete nadšení. Jedná se o bývalý statek, který byl roku 1787 přestavěn na novoklasicistní sídlo. Rozvoj Brightonu byl podporován králem Jiřím IV., který zde trávil většinu svého volného času a nechal vystavět exotický a velmi nákladný královský pavilón. Architekt Nash (dle asijských trendů) vytvořil během let 1815 až 1822 do té doby v Anglii velmi nezvyklou stavbu – palác s velkými kupolemi a minarety.

Interiér naskýtá spoustu zvláštností, jako je například bambusové schodiště či dřevěné imitace palem. Zajímavý je i Hudební salonek (Music Room), kde se nachází lustry ve tvaru lotosových květů a čínské nástěnné malby.

Čtení: Zájezdy do Anglie – srovnání a doporučení

Zajímavosti

Seven Sisters-česky Sedm sesterSeven Sisters-česky Sedm sester

Pokud vás zajímá umění, můžete navštívit i Brighton Museum a Art Gallery, kde zhlédnete kromě světového umění i netradiční expozice o módě či lidském tělu. Vydáte-li se kousek dál za hranice města Brighton, uvidíte impozantní křídové útesy Seven Sisters, které se tyčí nad mořem a nabízejí turistům jiný pohled na Anglii a to jako na zemi s nevšedně krásnou přírodou.

Poznejte specifickou atmosféru a nezaměnitelný půvab tohoto nejživějšího přímořského letoviska, které si určitě zamilujete.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Brighton)

Nadechněte se v říši divů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Brightonu

Zájezdy do Brightonu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 4. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/brighton/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024