Stratford nad Avonou: Shakespearovo rodné město

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 16145x

Město je oblíbeným turistickým cílem, protože se jedná o rodiště anglického dramatika a básníka Williama Shakespeara.

Vyberte si z našich 29 zájezdů do AnglieZobrazit zájezdy

Víte, že…

William Shakespeare není jedinou významnou osobností? Narodilo se zde také herec Simon Pegg nebo David Bradley, kterého můžete znát především z jeho „mrzutých“ rolí školníka Arguse z Harryho Pottera a zrádného Waldera Freye z Hry o trůny.

Malé městečko, které ale znají snad všichni návštěvníci Anglie – Stratford nad Avonou. Rodiště jednoho z nejslavnějších dramatiků všech dob Williama Shakespeara.

Po stopách nejslavnějšího dramatika

Shakespearův důmShakespearův dům

Shakespearův rodný dům bohužel shořel během požáru v 17. století, ale turisté mohou navštívit jeho věrnou kopii. Shakespeare je společně se svou rodinou pochován v Holy Trinity Church, kostele v zátočině krásné řeky Avony. Na náhrobním kameni jsou napsány verše samotným básníkem a dramatikem, které hrozí prokletím tomu, kdo by jeho ostatky přemístil.

Mezi nejnavštěvovanější budovy patří samozřejmě ty, které William sám obýval. Atrakcí se ale staly i stavby, které obývaly jeho děti s rodinami. Kouzelnou atmosféru města podtrhuje Royal Shakespeare Theatre (působí v něm slavná Royal Shakespeare Company), divadlo, na jehož pódiu se hrají nejen shakespearovské hry, ale také tvorba soudobých dramatiků.

Čtení na podobné témaDivadlo Globe: Shakespearova chlouba a jeden ze skrytých pokladů LondýnaPřečíst

Po stopách slavného dramatika se můžete vydat o víkendu kolem 23. dubna, kdy se Shakespeare narodil a na jeho počest se ve Stratfordu pořádají úžasné Shakespearovské slavnosti. Pokud máte dostatek času, za návštěvu stojí i hrady Kenilworth a Warwick v nedalekém okolí.

Nejkrásnější město světa

Řeka Avona, která městem protékáŘeka Avona, která městem protéká

O půvabech tohoto městečka svědčí i jeho celosvětové vítězství z roku 2009 u čtenářů největšího cestovatelského internetového portálu TripAdvisor, kde získalo první místo v kategorii  „nejhezčí město“. Tento portál navštěvuje přibližně 32 tisíc cestovatelů měsíčně. Na druhé pozici se v anketě umístilo San Pedro de Atacama v Chile a třetí příčku tehdy obsadilo novozélandské město Nelson.

Stratford bylo vůbec jediné anglické město, které se prosadilo na přední pozici žebříčku. Proto, vydáte-li se do Anglie, krásný Stratford, jedinečnou kombinaci historie a divadla, rozhodně nevynechejte.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie

Poznejte anglické triumfy

Vyberte si jeden z našich 29 zájezdů do Anglie

Zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd již 18. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/stratford-nad-avonou/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024