Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po – Čt: 8:30 – 17:00, Pá: 8:30 – 16:00

Zájezdy do Polska – srovnání a doporučení

Autor: Karolína Petrová, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 22. 3. 2024

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Karolína Petrová
e-mail: petrova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 596 111 602


Ať už chcete k našim sousedům na pár dní, na jednu noc, nebo jen na otočku, Polsko rozhodně stojí za návštěvu. Pojeďte s námi za výbornou gastronomií, nedotčenou přírodou i historickými metropolemi.

Jednodenní

To nejlepší z Krakowa + WIELICZKA (autobusem z Ostravy)

Jednodenní výlet do Krakowa a solných dolů ve Wieliczce máme v nabídce dvakrát ročně, v dubnu a říjnu. Za dvě hodiny jsme z Ostravy ve Wieliczce, kde nás čeká komentovaná prohlídka jednoho z nejstarších dosud funkčních solných dolů v Evropě. V Krakowě nás pak přivítá hlavní náměstí, středověký hrad s legendou o drakovi, ale i výborná polská gastronomie.

To nejlepší z Wroclawi + PLAVBA LODÍ PO ODŘE (autobusem z Ostravy)

Výlet do dolnoslezské metropole máme v nabídce také dvakrát ročně. Zájezd pořádáme v květnu a září, kdy už je tepleji a můžeme tak realizovat i zážitkovou hodinovou plavbu po řece Odře. Pěšky si pak projdete centrum města, kde budete hledat slavné trpaslíky. Nemáte-li čas nazbyt, je zájezd nejlepší volba, jak poznat Wroclaw.

To nejlepší z Wroclawi + MRAKODRAP SKY TOWER (autobusem z Ostravy)

Metropole Dolního Slezska za jediný den… Rozhlédnete se ze Sky Toweru. Celý komplex se skládá ze tří budov a vznikl na místě bývalé továrny Poltegor. Nejvyšší budova má 212 metrů, do 49. patra vás vyveze moderní výtah až k fantastické vyhlídce na město. A za hezkého počasí je vidět až na polskou stranu Sněžky! Projdete se starým městem a botanickou zahradou Tumského ostrova. Štítové domy i moderní fontána na Rynku vás dostanou. Poslechnete si příběh o zdejších trpaslících. A tradiční oscypek? Musíte vyzkoušet. Nové zážitky čekají, poznejte tajemství i skryté perly Wroclawi!

To nejlepší z Krakowa + POLSKÉ MALEDIVY (autobusem z Ostravy)

Maledivy v Evropě… Proč ne? A k tomu perly jednoho z nejkrásnějších měst Polska. Poznáte historické skvosty na náměstí Rynek Glowny. Projdete se kolem dračí jeskyně pod hradem Wawel. Neunikne vám ani gotická brána Barbakán. Vychutnáte si tradiční kuchyni i pohodu Parku Gródek, kde si připadnete jako na Maledivách. Vymaňte se z rutiny – zažijte Krakow a zázrak exotiky za hranicemi!

Třídenní

To nejlepší z Wroclawi + KRAKOW + WIELICZKA (autobusem z Prahy)

Kratší prodloužený víkend v Polsku nabízíme našim klientům z Čech jednou ročně, vždy na jaře, na tomto třídenním zájezdu. Čekají nás dvě noci v Krakowě a procházky nejen Krakowem, ale i Wroclawí a také návštěva solných dolů ve Wieliczce. Nejvíce času strávíme právě v Krakowě, a tak bude prostor i na prohlídku židovské čtvrti a bývalé továrny Oskara Schindlera.

Čtyři a více dní

To nejlepší ze severního Polska + TORUŇ (autobusem z Ostravy)

Náš první a zároveň nejoblíbenější čtyřdenní výlet do Polska se připravuje již několikátou sezonu. Jezdíme dvakrát ročně, na jaře a na podzim, kdy je počasí ideální. Koupání v Baltu už je v tomto období sice jen pro otužilce, ale plavba lodí Gdaňským přístavem, půjčení kol ve Sloviňském národním parku nebo kouzelná Toruň jsou skvělým zážitkem pro každého. Preferujete-li zájezdy, které férově dělí pobyt v přírodě a ve městě, pak je tenhle značka ideál.

To nejlepší ze Štětína + RUJÁNA + OKOLÍ (autobusem z Ostravy)

Druhým ze čtyřdenních autobusových zájezdů je výlet do Pomořan. Podíváme se kromě Štětína, Svinoústí a lázeňského města Miedzyzdroje také do Německa. Čeká nás město Stralsund, kouzelná příroda na Rujáně, a především megalomanský nacistický projekt v Proře. Tento zájezd se nám nejlépe osvědčil v červenci, kdy v lázeňských městech u Baltu panuje ta správná prázdninová atmosféra.

To nejkrásnější z Mazurských jezer + VLČÍ DOUPĚ + VARŠAVA (autobusem z Ostravy)

Autobusem vyrážíme také na zájezd na Mazurská jezera. Naši cestovatelé se na tuto oblíbenou polskou lokalitu často dotazovali, a tak vlastně zájezd vznikl hlavně na jejich popud. Cesta vychází na srpen, kdy si užijeme nejen relax na březích jezer, ale i zábavný noční život. Zážitkem je pak i rozsáhlý sídelní komplex Vlčí doupě, který tu nechal vybudovat Adolf Hitler, a také kosmopolitní metropole Varšava.

To nejlepší ze severního Polska + MALBORK + TORUŇ (autobusem z Prahy)

Aby naši klienti z Čech nebyli o zážitky z břehu Baltu ochuzeni, vytvořili jsme i jarní variantu s odjezdem z Prahy. Nebudou chybět naše oblíbená místa jako Gdaňsk a Trojměstí, poloostrov Helská kosa nebo Toruň. Jedinečným zážitkem tohoto zájezdu je pak návštěva slavného gotického křižáckého hradu Malbork. Tento zájezd je na celé čtyři dny.

Velký okruh Polskem + VLČÍ DOUPĚ + PÍSEČNÉ DUNY NA LEBĚ (autobusem z Ostravy)

Užít si také můžete šestidenní okruh napříč Polskem, během kterého s průvodcem uvidíme to opravdu nejlepší z nejlepšího, co nám naše sousedící země umí nabídnout. Čekají nás písečné duny na Lebě, plavba historickou lodí na Westerplatte, jedinečný gotický klenot ve Svaté Lipce, nejdelší dřevěné molo Evropy v Sopotech nebo takzvané polské Versailles.

To nejkrásnější z Mazurských jezer + VLČÍ DOUPĚ + VARŠAVA (autobusem z Prahy)

Abychom mohli letní pohodu zprostředkovat všem našim cestovatelům, vytvořili jsme zájezd na Mazurská jezera také s odjezdem z Prahy. I tady na nás čekají kouzelná zákoutí, pohodová atmosféra a výborná kuchyně. Nechybí ani návštěva Vlčího doupěte a Svaté Lipky. Ve Varšavě pak přidáme něco pro romantiky – rozsáhlý parkový komplex Łazienki.

Adventní Varšava + LODŽ + SVĚTELNÁ SHOW V PALÁCI WILANÓW (AUTOBUSEM)

Pohodový autobusový adventní zájezd, který nás zavede na nejkrásnější místa dvou polských metropolí. Vánočně vyzdobená Lodž nám nabídne příjemnou procházku historickým centrem – čeká nás Starý rynek a jeho historie nebo třeba tajemné podzemí, které skrývá pozůstatky městských kanálů. Poté přejedeme do Varšavy, kde navštívíme Královský zámek, Staroměstské náměstí či pevnost Barbakan. Na závěr pak zavítáme do paláce Wilanów, kde každoročně probíhá festival světel.

Zobrazit všechny zájezdy do PolskaKarolína Petrová

Karolína PetrováSpecialista Radynacestu.cz

Snažím se se při svých cestách držet francouzské filosofie ‚savoir vivre‘, neboli umění žít.Wroclawská katedrála je v porovnání s našimi klienty opravdu majestátní.
Ve Wieliczce náš čeká tří kilometrová trasa solným dolem.
Vychutnejte si s námi v Krakově výbornou kávu s překrásným výhledem.
Mrakodrap Sky Tower
Slavní trpaslíci mají ve Wroclawi vlastní banku i bankomat.
Večerní Krakow
Centrum Krakova lemují historické budovy
Jedinečným zážitkem v Gdaňsku je plavba lodí na Westerplatte.
Nejkrásnějším místem v Polsku jsou pro nás písečné duny v Lebě.
Odpočinek jedině na lázeňském molu v Sopotech.
Německé lázeňské město Binz je jako návrat do minulosti.
Křižácký hrad Malbork je právem zapsán na seznamu UNESCO.
Ve Varšavě nevynecháme ani moderní čtvrť mrakodrapů.
Hitlerův vojenský stav nazvaný Vlčí doupě
Na Mazurských jezerech vás čeká plavba po největším polském jezeře
Staroměstské náměstí Varšava Polsko

Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024