Solné doly Wieliczka: ze soli je i kaple či restaurace

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 28310x

Solné doly Wieliczka patří k místům, které při návštěvě Polska nesmíte vynechat.

Vyberte si z našich 5 zájezdů do PolskaZobrazit zájezdy

Víte, že...

Sůl, která se ve Wieliczce těžila, měla černou barvu?

Wieliczka se nachází asi cca 10 km jihovýchodně od Krakova. Solné doly patří k nejznámějším turistickým atraktivitám v Polsku. Od roku 1978 jsou zapsány na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Nejlepší je spojit návštěvu solných dolů s návštěvou Krakova. Cestovní kanceláře u nás pořádají takové jednodenní výlety spojené s návštěvou solných dolů ve Wielicze a s prohlídkou Krakova poměrně často. Při cestování na vlastní pěst se ale nevyhnete dlouhému čekání na vstup do dolu. Zájem o prohlídku bývá veliký, a i přes dobrou organizaci se v některých dnech čekají i dvouhodinové fronty (organizované zájezdy mají prohlídky předem domluveny). Samotná prohlídka však stojí za to.

Cesta a parkování

Cesta autem do Krakova je dobře značena, jen před Krakovem si musíte dávat pozor, abyste nepřejeli odbočku na Wieliczku. S parkováním nedaleko solných dolů není problém, na místě je několik parkovišť s dostatkem parkovacích míst a parkovné není moc velké a platí se jednorázově.

Prohlídkový okruh

Veřejnosti přístupný je prohlídkový okruh o délce 3,5 km a prohlídka trvá dvě hodiny. Než se sestoupí do podzemí, musí se zdolat několik schodů, na povrch jsou pak návštěvníci vyvezeni těžebním výtahem. Chodby jsou 64 až 135 metrů pod zemí a nachází se v nich řada solných soch v životní velikosti, jezírka s trpaslíky, rozlehlá podzemní kaple a restaurace. 

Polsko

Za zážitky do sousedství

Vyberte si jeden z našich 5 zájezdů do Polska

Zájezdy do Polska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 5. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/solne-doly-wieliczka/Doporučujeme z Polska

Nejnovější z PolskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024