Zájezdy pro cestovatele
Tisknout zájezd  

autobusem z Prahy

Adventní Vídeň + SCHÖNBRUNN + HUNDERTWASSERHAUS

2 dny21. 11. – 22. 11. 2020

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Autobusem

Z Prahy, Humpolce

Ubytování

3* hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 45 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

0–5 °C

Užijte si adventní trhy bez davů, toto je nejlepší termín

Adventní Vídeň + SCHÖNBRUNN + HUNDERTWASSERHAUS

Pečené kaštany, klobásy se zelím, dortík Sacher, projížďka v kočáře… S průvodcem, který zná Rakousko lépe než místní, si vychutnáte sváteční lákadla i skrytá místa Vídně. Objevíte moderní část metropole, letohrádek císařovny Sissi či schönbrunnskou ZOO. A užijete si hned dvojitou porci vánočních trhů. Dopřejte si advent, na který se nezapomíná – prožijte kouzlo vánoční Vídně!

Na co se můžete těšit

 • Vánočně nazdobené centrum Vídně
 • Monumentální zámek Schönbrunn
 • Kouzelné trhy s vůní punče a cukrovinek
 • Ikonický Hundertwasserhaus

Co vše zažijete: den po dni

Odjezd z Prahy nebo Humpolce.


1.DEN
Vánoční trhy před zámkem

Návštívíme pohádkové interiéry zámku Schönbrunn s rozlehlým parkem a adventním trhem před zámkem. Odpoledne se podíváme k ikonickému Hundertwasserhausu s různobarevnou fasádou a nemineme ani moderní čtvrť Donau Insel.

Odjezd z Prahy a Humpolce v brzkých ranních hodinách. Příjezd naším autobusem do Vídně k zámku Schönbrunn. Zájemci mohou navštívit 40 reprezentativních i soukromých komnat oblíbeného císařského letohrádku Františka Josefa I. a císařovny Sissi, vše s českým audioprůvodcem.

V případě zájmu návštěva schönbrunnské ZOO proslavené zejména chovem medvíků Pandy, procházka zámeckou záhradou s Gloriettou či individuální dopolední program na adventních trzích na nádvoří před zámkem. Tyto trhy jsou velmi oblíbené pro svoji slavnostnější a kouzelnější atmosféru v bezprostřední blízkostí zámku. 

Poté se přesuneme k Hundertwasserhaus, jednomu z nejznámějších děl rakouského architekta Friedensreicha Hundertwassera a jeho spolupracovníka Josefa Krawiny. Odpoledne nás autobus převeze na ostrov Donauinsel, kde se projdeme kolem tzv. UNO-City (městečka OSN, jednoho ze čtyř, která se na světě nacházejí) a dojdeme až k nejvyšší stavbě Rakouska – 252 metrů vysoké věži Donauturm. Zde bude možnost vyjet rychlovýtahem do vyhlídky ve výšce 150 metrů, odkud budeme moci vyjít do otáčející se kavárny a vychutnat si zde vídeňskou kávu a nádherný výhled na osvětlenou Vídeň.

Večer přejedeme na ubytování, pro zájemce bude možnost dojet metrem do centra města a vychutnat si večerní atmosféru na vánočních trzích.

2.DEN
Vánoční trhy před radnicí

Dnes budeme pokračovat prohlídkou historického centra Vídně. Uvidíme barokní skvost Karlskirche, navštívíme svatoštěpánský dóm, projdeme se komplexem Hofburgu a na závěr si vychutnáme adventní trhy před vídeňskou radnicí.

Po snídani nás čeká prohlídka historického centra Vídně. Procházku začneme na náměstí Karlsplatz, kde uvidíme barokní kostel Karlskirche, jehož architektem byl Johann Bernhard Fischer z Erlachu. Dále budeme pokračovat kolem budovy Státní opery, známého Hotelu Sacher a nákupní třídy Kärntner Straße až k jednomu z hlavních vídeňských symbolů – Dómu sv. Štěpána. Po prohlídce interiérů se projdeme po pěší zóně Graben a nevynecháme ani komplex Hofburg – bývalé sídlo císařské rodiny Habsburgů.

Procházku zakončíme před budovou vídeňské radnice, kde se konají nejznámější vídeňské vánoční trhy. V rámci volna budete mít možnost vychutnat si atmosféru vánočních trhů např. i na náměstí Maria-Theresien-Platz, zajít do některého z místních muzeí či galerií (Albertina, Hofburg, MuseumsQuartier nebo interaktivní Time Travel) a samozřejmě ochutnat některou z vídeňských nebo rakouských specialit. 

V podvečer odjedeme zpět do České republiky, návrat do Prahy kolem 23. hodiny.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Veronika Drbohlavová – e-mail: drbohlavova@radynacestu.czpřímá linka: +420 608 182 511

Co už máte v ceně?

 • autobusová doprava
 • 1x ubytování
 • 1x snídaně
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • MHD (cca 5 EUR)
 • vstupné do památek
 • doporučené kapesné 160 €/osoba
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 550 Kč

Kde budete ubytováni?

 • 3* hotel se snadným přístupem do centra Vídně
 • na pokojích jsou k dispozici ručníky, mýdlo, vysoušeč vlasů (dle typu hotelu)

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu formou bufetu
 • během dne při prohlídce města bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

70 Kč

UNIVERSAL + STORNO

120 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 0 Kč

Srovnání a podmínky pojištění


Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky, aktuální Covid informace.

Ohlasy cestovatelůS námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.