Vídeň: město, kde se dobře žije

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 18790x

Vídeň je jedním z měst, kde je životní úroveň na vysokém bodě.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do VídněZobrazit zájezdy

Víte, že…

Vídeň je společně se Ženevou tím druhým nejlepším městem na světě, co se úrovně života týče.

Vídeň – hlavní město alpské země Rakouska má co nabídnout nejen turistům. Vysoká životní úroveň je vidět na každém rohu.

Asi první zastávkou, kterou ve Vídni absolvujete, bude císařský letní palác Schönbrunn, který je propojen se slavnou vídeňskou ZOO a nádherným zámeckým parkem a glorietou. Původně to bylo sídlo skryté v lesích za Vídní. Dnes je to v podstatě součást centra města. Místní ZOO patří k nejkrásnějším v Evropě. 

Vstup na zámek bude asi největší položkou ve vašem rozpočtu. Při vstupu dostanete sluchátko, ve kterém je nahraný dokonce i český průvodce. Nejlepší je zvolit si ten nejkratší okruh, protože i ten je velice dlouhý a uvidíte na něm to nejcennější ze „zámeckých pokladů“. Důkladná prohlídka zámku se zahradou a ZOO se může protáhnout na celý den. Záleží na každém, jaké si nastaví priority a co chce vidět.

Sídlo vídeňské smetánky

Hundertwasserhaus ve Vídni Hundertwasserhaus ve Vídni

Další, velice neobvyklý, exemplář evropské moderní architektury je Hundertwasserhaus (budovaný v 80. letech), který se nachází v širším centru Vídně. Bydlí v něm vídeňská smetánka a součástí je také Hundertwasser village, kde se nachází kavárny a obchody se suvenýry.

Nejlepším dopravním prostředkem ve Vídni je asi metro (zvané U-Bahn). Poté je dobré pokračovat do centra města.

Proslavila ji Sissi i Komisař Rex

Katedrála sv. ŠtěpánaKatedrála sv. Štěpána

V centru Vídně uvidíte spoustu památek, které můžete znát z Komisaře Rexe. Mezi takové patří například přírodovědné muzeum těsně sousedící s další významnou památkou – Císařským palácem.

Od paláce není daleko ke chrámu svatého Štěpána, který se nachází na luxusní obchodní ulici (nachází se tam butiky světoznámých značek jako např. GUCCI, D&G a další). Pro naše turisty je ale mnohem přitažlivější světoznámá nákupní ulice Mariahilferstraße. Ceny se tam dají srovnat s tuzemskými.

Další místo, které nelze nezmínit, je zábavní park Prátr, kde se nachází ono proslulé vídeňské kolo.

Čtení: Zájezdy do Rakouska – srovnání a doporučení

Vídeň v čase vánočním

Viden_advent_vyzdoba_Radynacestu_Pavel_Spurek_2014.jpgViden_advent_vyzdoba_Radynacestu_Pavel_Spurek_2014.jpg

Nejkrásnější je ve Vídni předvánoční období. Před zámkem Schönbrunn, před radnicí a před přírodovědným muzeem jsou přenádherné vánoční trhy.

Při cestě do Rakouska je nejlepší koupit si dálniční známku hned u vjezdu do země. Vyhnete se tak nepříjemnému jednání místních policistů, kteří jsou opravdu neoblomní a pokuty nejsou zrovna lidové.

Rakousko (Vídeň)

Nákupy? Poznání? Vídeň...

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Vídně

Zájezdy do Vídně

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 13. prosinceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/viden/Doporučujeme z Rakouska

Nejnovější z RakouskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024