Zájezdy pro cestovatele
Tisknout zájezd  

Adventní Záhřeb + GRAZ + VÍDEŇ

autobusem z Ostravy

Vladimír Šmehlík

Vladimír Šmehlík průvodce

Je nejvyšší čas poznat místa, která máte za humny.

3 dny4. 12. – 6. 12. 2020

Jediný termín v tomto roce


Tento zájezd je obsazený


Autobusem

Z Ostravy, Olomouce a dalších míst

Ubytování

3* hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 40 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Adventní Záhřeb + GRAZ + VÍDEŇ

Trojlístek nejkrásnějších vánočních trhů… Objevte šarm evropského adventu! Projdete se císařskou Vídní po bulváru Ringstrasse. Nevynecháte slavnou Albertinu či dóm sv. Štěpána. Odhalíte skryté poklady renesančního Grazu, užijete si výhledy ze Schlossbergu a magickou atmosféru Záhřebu s vůní klobásek, šunky i svařáku. Dopřejte si kouzlo Vánoc, jak ho neznáte – vydejte se na Jadran!

Na co se můžete těšit

 • Nejkrásnější evropské vánoční trhy v Záhřebu
 • Působivá sváteční výzdoba centra Štýrska
 • Malebné uličky a kavárničky kouzelné Vídně
 • Voňavé adventní dobroty a hřejivý punč

Co vše zažijete: den po dni

Odjezd z Ostravy, Olomouce nebo Brna.


1.DEN
Trhy před vídeňskou radnicí

Pátek 4. prosince: Po příjezdu do Vídně půldenní prohlídka centra Vídně, při které nemineme barokní klenot Karlskirche, slavnou Albertinu či procházku po Ringstrasse. Volné odpoledne můžete pak strávit na adventních trzích či prohlídkou vídeňských muzeí a památek.

Odjezd autobusem z Ostravy v brzkých ranních hodinách (cca ve 4 hodiny). Příjezd do centra Vídně.

Při společné procházce s průvodcem budeme sledovat nejkrásnější rakouský bulvár Ringstrasse, po jehož okraji se tyčí ty nejznámější památky města.

Uvidíme tak barokní klenotnici KarlskircheStátní Operuhotel Sacher, slavné muzeum umění Albertina, Císařskou hrobku dóm sv. Štěpána, kde bude dostatek času na prohlídku interiéru této nejvýznamnější gotické památky v celém Rakousku. Tuto zastávku lze také využít k procházce úzkými středověkými uličkami, návštěvě některé z vídeňských kavárniček či ochutnání jablečného štrúdlu nebo dortíku Sacher.

Poté budeme pokračovat pěší zónou Na Příkopech s morovým sloupem, kolem chrámu, který je zasvěcen sv. Petrovi až ke komplexu Hofburgu. Hofburg je rozsáhlý areál císařského sídla habsburských panovníků. Zhlédneme exteriér budovy jezdecké školy lipicánů, Parlamentu a Burgtheateru. 

Procházku zakončíme před budovou radnice, kde se konají slavné adventní trhy. Zde si můžete vychutnat pravou vánoční atmosféru s punčem, vánočním cukrovím, marcipánem, praženými kaštany a mnoha jinými dobrotami.

V podvečer odjezd z Vídně a následný přejezd přes hranice do Maďarska. Ubytování a večerní procházka vánočně nazdobeným městem Šoproň, které je považováno za barokní klenot Podunají.

2.DEN
Zasněžené střechy chorvatské metropole

Sobota 5. prosince: Čeká nás jedinečná sváteční atmosféra chorvatské metropole Záhřeb. Objevíme impozantní památky a architektonické skvosty. Projdeme se na náměstí bána Jelačiće, užijeme si pohodu kavárniček a nejkrásnější evropské vánoční trhy.

Po snídani se přesuneme směrem na jih a překročíme hranice do Chorvatska. Naším cílem je Záhřeb, tři roky po sobě hodnocený jako město s nejkrásnějšími vánočními trhy v Evropě.

Společně se po příjezdu vydáme poznávat krásy města, jehož centrum je rozděleno na dvě části – starší Gornji Grad a mladší Donji Grad. Projdeme se na slavné trhy Dolac a nevynecháme ani městskou dominantu, katedrálu Nanebevzetí Panny Marie. Na náměstí sv. Marka uvidíme řadu majestátních budov, v čele s budovou Parlamentu.

Poté vyrazíme na Náměstí bána Jelačiće, jež je považováno za nejdůležitější centrum kultury a života města. Náměstí i jeho okolí je pěší zónou plnou obchodů, kaváren a v jeho středu se tyčí socha bána (místodržitele) Jelačićeho, chorvatského generála působícího v rakouské armádě v 2. polovině 19. století.

Zbývající část dne strávíme na trzích, které jsou právem považovány za nejkrásnější v Evropě. Krom klasické nabídky evropských vánočních trhů doporučujeme ochutnat místní klobásy nebo istrijskou speciální sušenou šunku. Zapíjet pak můžete klasicky svařákem nebo punčem, my doporučujeme ochutnat i pivo z některého z lokálních pivovarů.

3.DEN
Unikátní umělý ostrov Murinsel v Grazu v záři světele

Neděle 6. prosince: Poslední den strávíme v renesančním Grazu (UNESCO). Navštívíme hlavní náměstí s krásnou radnicí a kouzelnými adventními trhy. Uvidíme unikátní umělý ostrov Murinsel. Vyjedeme zubačkou na hradní vršek Schlossberg a vychutnáme si výhledy na město.

Po snídani opustíme chorvatské hlavní město a vydáme se zpět na sever. Naší hlavní zastávkou bude krásné renesanční město Graz (v češtině Štýrský Hradec), které je hlavním městem spolkové země Štýrsko.

Vydáme se na prohlídku historického centra města, které je od roku 1999 zapsáno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Navštívíme hlavní náměstí s krásnou budovou radnice, které je místem konání tradičních vánočních trhů. Vánočním unikem Štýrského Hradce je množství kouzelných trhů, které vytváří tu pravou vánoční atmosféru. Najdeme jich tu celkem 14 a všechny v blízké pěší vzdálenosti.

Dále uvidíme symbol města, hradní vršek Schlossberg s hodinovou věží a pevností, který vytváří jeho typické panorama. Nevynecháme ani Landhaus (Zemský dům), jehož nádvoří patří mezi nejkrásnější renesanční památky ve střední Evropě.

Poté půjdeme kolem zbrojnice, která ukrývá více než 32 000 kusů zbraní a dalšího vojenského vybavení. Uvidíme také kontroverzní, moderní budovu Muzea současného umění (Kunsthaus), od které budeme pokračovat po břehu řeky Mur k Murinsel, umělému ostrovu, jehož konstrukce je klenotem moderní architektury. Zážitkem bude i výjezd zubačkou na hradní vršek Schlossberg, odkud se nám otevřou nádherná panoramata, a návštěva katedrály Domkirche.

Po prohlídce města následuje volný program, který budete moci využít k návštěvě rozličných vánočních trhů a také k předvánočním nákupům.

V podvečer odjezd z Grazu zpět do ČR. Příjezd do Ostravy kolem půlnoci.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Karolína Petrová
e-mail: petrova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 596 111 602

Co už máte v ceně?

 • doprava autobusem
 • 2x ubytování v hotelu
 • 2x snídaně
 • průvodce
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • MHD (cca 5 EUR) a vstupné do památek
 • doporučené kapesné (cca 80 EUR a 350 HRK)
 • požadavek na usazení (konkrétní místa) 200 Kč/sedadlo
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 1 800 Kč

Kde budete ubytováni?

 • ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových a dle dostupnosti i třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu formou bufetu
 • během dne při prohlídce města bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Pojištění na cestu zařídíme

1. EASY

105 Kčcelý zájezd
35 Kčden/osoba

Srovnání a podmínky pojištění

2. UNIVERSAL + STORNO

180 Kčcelý zájezd
60 Kčden/osoba
0 Kčstorno

Srovnání a podmínky pojištění

Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.

To důležité — nepřehlédněte

Aktuální okolnosti

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

Program není povinný

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Prohlídky památek

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.


Vstupné do památek pro zájemce:

Vídeň:

 • Hofburg (Císařské apartmány, Sisi Museum a Silberkammer): 12,90 EUR, dítě – 7,70 EUR, student – 11,90 EUR – včetně českého audio průvodce
 • Albertina: 12,90 EUR (audioprůvodce v cizím jazyce 4 EUR), senioři – 9,90 EUR, děti do 19 let – zdarma
 • Schmetterlinghaus: 6,50 EUR
 • Císařská hrobka: 5,50 EUR
 • Karlskirche: 8 EUR
 • Stephansdom (dóm sv. Štěpána): 4,50 EUR, vstup na věž (schodiště) – 4,50 EUR, výtah – 5,50 EUR

Graz:

 • zubačka na Schlossberg: 4,40 EUR cesta tam i zpět
 • Muzeum současného umění (Kunsthaus): 9 EUR
 • Zbrojnice: 9 EUR
 • katedrála Domkirche: zdarma

Články


Trasa zájezdu


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ZÁLOHA 1 500 KČ

Místo původní poloviny z ceny zájezdu nyní zaplatíte jen 1 500 Kč/os.

ZMĚNA ZDARMA

Zájezd si můžete změnit ještě 60 dní před termínem odjezdu, a to zdarma.

PENÍZE ZPĚT

Při zrušení zájezdu dostanete ihned zpět zálohu či nový termín cesty.

COVID POJIŠTĚNÍ

K zájezdu je pojištění na onemocnění COVID-19 nebo karanténu.