Záhřeb: dvě kouzelná města v jednom

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 10927x

Záhřeb je hlavním městem Chorvatska.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do ChorvatskaZobrazit zájezdy

Víte, že...

Záhřeb je oproti ostatním evropským metropolím odlišný svou všudypřítomnou zelení?

Záhřeb je hlavní město Chorvatska, které plní svou funkci administrativní, politickou, ekonomickou, společenskou a kulturní. Magnetem pro turisty je především vysoká četnost kulturně-historických památek, pestrá nabídka kulturně-společenského života, prohlídka galerií a muzeí nebo zábava.

Hlavní město je možné rozdělit na dvě odlišné oblasti - moderní město, nazývané Dolní město a historické jádro, nazývané Horní město. Tyto dvě části se propojují na náměstí zvaném Trg bana Jelačića.

Při prohlídce města na vás tyto dvě odvratné tváře doslova dýchnou – nejprve budete procházet moderní městskou částí, ve které se nachází mnoho luxusních obchodů, moderních budov, úředních institucí a hotelů. Postupem se bude ráz města pomalu přeměňovat ve starobylou městkou čtvrť, které dominují historické a církevní stavby, muzea a galerie.

Zelená podkova

Centru dominuje několik nádherně upravených parků a zahrad, nazývaných „Zelená podkova“. Nejčastějšími porosty v těchto parcích jsou borovice a některé druhy palem, spodní plochy vyplňuje hustě porostlý, pravidelně zastřihávaný, trávník s různými druhy kvetoucích keřů.

Klenotnice víry

Milovníkům historie doporučujeme návštěvu katedrály Nanebevzetí Panny Marie, ve které se nachází katedrální klenotnice s bohatou a velmi cennou sbírkou církevních předmětů. Otevírací doba je od pondělí do neděle, od 8 do 20 hodin, vstupné je zdarma.

Další významnou církevní stavbou je kostel sv. Marka, který stojí v centru historické městské části. Již z dálky nás uchvátila barevná a bohatě zdobená střecha kostela, na které jsme si detailně prohlédli dva chorvatské erby. Uvnitř kostela jsme obdivovali především velkolepé sochy a velmi cenné a dobře zachovalé fresky. Kostel má otevřeno od pondělí do neděle, a to od 8 do 20 hodin.

Za nejkrásnější, z místních kostelů, je však považován jezuitský kostel sv. Kateřiny, jehož prohlídku by neměl opomenout žádný návštěvník Záhřebu. Již při vstupu budete ohromeni prostorovým řešením interiéru, uchvátí vás bohatost štukových reliéfů a předmětů pocházející z období baroka. Kostel má otevřeno sedm dní v týdnu, a to od 8 do 20 hodin.

Chorvatsko

Odhalte chorvatská tajemství

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Chorvatska

Zájezdy do Chorvatska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 31. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/zahreb/Doporučujeme z Chorvatska

Nejnovější z ChorvatskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024