Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

letecky z Prahy

To nejlepší z Izraele + JORDÁNSKO + MOŘE

8 dní4. 5. – 11. 5. 2015

Jediný termín v letošním roce


Zájezd je obsazen
Letecky

Z Prahy

Ubytování

Hotel

Stravování

Polopenze

Skupina

Do 15 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Ubytování v Jeruzalémě ve 4* hotelu

To nejlepší z Izraele + JORDÁNSKO + MOŘE

Neopakovatelný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejúžasnější z Izraele, přejdete Jordán a vykoupete se v Rudém i Mrtvém moři. Vychutnáte si pohled z hory Nebo, fotoaparáty nedáte z ruky při návštěvě nabatejské Petry či Jeruzaléma a projedete se džípem přes poušť Wádí Rum. Vydejte se s námi do fascinující země zázraků a poznejte Izrael!

Na co se můžete těšit

 • Impozantní „červenou“ skalní Petru
 • Biblické město Jeruzalém
 • Nezapomenutelnou vyjížďku džípy po poušti
 • Blahodárné koupání v Mrtvém moři

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Odlet z Prahy do Tel Avivu.

2.DEN

Přílet do Tel Avivu v brzkých ranních hodinách. Čeká nás den plný zážitků!

Pojedeme nejprve autobusem přes úrodnou rovinu Šáron do jednoho z největších měst v Izraeli – Haify. Na hoře Karmel budeme mít krásný výhled na Středozemní moře a podíváme se do impozantního kláštera Stella Maris. Následně naše cesta povede přes Galileu ke Galilejskému jezeru a do svatého města Tiberias, kde uvidíme hrobku židovského učence Maimonida. Kolem místa křtů v řece Jordán pojedeme na izraelsko-jordánskou hranici.

Návštěvu Jordánska zahájíme v krásném římském městě Jerash, jednom z nejzachovalejších svého druhu ve Středozemí. Projdeme se po římském Cardu, navštívíme chrám bohyně Artemis a Jižní divadlo s výbornou akustikou.

Nocleh v Ammánu. 

3.DEN

Den začneme prohlídkou největšího islámského svatostánku jordánské metropole, mešity krále Abdulláha I. v Ammánské čtvrti Abdalí. Poté se podíváme do centra Ammánu s jeho tržištěm a arabskou atmosférou.

Odpoledne pak bude patřit návštěvě ruin jednoho z největších křižáckých hradů – Šúbak, který si zachoval svou středověkou atmosféru, ale také prvky dobové architektury. Dodnes je možné sestoupit tajným tunelem ke zdroji vody pro obyvatele hradu.

Přejezd do Wádí Músa a nocleh. 

4.DEN

Dnešní den strávíme celý v perle nabatejské historie – v Petře. Projdeme se po místech, kde kdysi stálo slavné město vytesané do červených a růžových skal Šárského pohoří. Uvidíme slavnou Pokladnici, Klášter, královské hrobky a v neposlední řadě budeme obdivovat sílu přírody, která vytesala unikátní soutěsku. Bude to den plný pohybu, slunce a historie, během kterého nafotíte stovky krásných fotek.

5.DEN

Celé dopoledne strávíme v nejkránější části Arabské pouště, v rezervaci Wádí Rum. Čekají na nás džípy a výjezd za fotogenickými skalními útvary, dunou z červeného písku a tajemnými nápisy thamudických kmenů. Dozvíte se taky, jak žijí nomádští beduíni, kteří vás pozvou na aromatický bylinkový čaj.

Odpoledne se přesuneme do přímořského střediska Rudého moře Akaba, kde bude odpočinek s možností koupání.

V podvečer návrat do Wádí Músa. 

6.DEN

Ráno jedeme opět na sever – navštívíme perlu křesťanského Jordánska – město Madaba, kde zhlédneme unikátní mozaikovou mapu svaté Země ze 6. století. Výhled z biblické hory Nébó nám ukáže Jordánské údolí jako na dlani.

Poté na nás čeká oddych ve smyslu ozdravného odpoledne u Mrtvého moře. V Mrtvém moři neutonete, protože vás bude krásně nadnášet. Navíc léčí celou řadu kožních onemocnění, blahodárně působí na nervovou soustavu, a když vyzkoušíte jeho bahno, posílíte tak svůj krevní oběh.

7.DEN

Po překročení jordánsko-izraelské hranice na nás čeká bohatý program v podobě návštěvy historických památek Jeruzaléma. Podíváme se do hrobky krále Davida a do místnosti Poslední večeře.

Z hory Sion půjdeme na jeruzalemské hradby, které nabízí úchvatné výhledy na staré město. Projdeme se jeruzalémským tržištěm, navštívíme Golgotu, Křížovou cestu, Zeď nářků a Chrámovou horu.

Nocleh v  Jeruzalémě. 

8.DEN

Dopoledne individuální program, v odpoledních hodinách přesun na letiště a odlet do ČR.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Ivana Petláková – přímá linka: 776 028 005

Co už máte v ceně?

 • letenku Praha – Tel Aviv – Praha vč. letištních a bezpečnostních tax, kabinové a odbavované zavazadlo
 • autobusovou dopravu dle programu zájezdu
 • 6x ubytování ve 3* či 4* hotelích s polopenzí ve 2lůžkových pokojích (3lůžkový nelze) s vlastním soc. zařízením
 • českého průvodce
 • místního průvodce
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupné, bakšišné, poplatky na hranicích – cca 350 dolarů
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 000 Kč

Jak je to s jídlem?

 • polopenze v hotelech
 • během dne bude možné zakoupit jídlo

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo v ceně zájezdu – kabinové zavazadlo o max. rozměrech 56 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm, hmotnost do 8 kg (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu – odbavované zavazadlo o max. hmotnosti 23 kg a max. rozměrech d x v x h, jejichž součet nesmí přesáhnout 158 cm (toto bude odbavené do úložného prostoru)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

384 Kč

UNIVERSAL + STORNO

944 Kč


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Chcete zažít autentická místa, kam se jiní turisté nedostanou?

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů
na jeden zájezd. Komorní atmosféra je ta nejlepší.

VLASTNÍ KONCEPT

Vše si sami připravujeme od A do Z. Průvodce je s vámi již od odletu.

SKVĚLÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to experti, kteří v cizině žili a znají ji nejlépe.

ZÁŽITKY BEZ STAROSTÍ

Zajistíme pro vás vše od letenky přes hotel, transfery až po program.


Cestujte chytře - rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.