Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Tisknout zájezd  

letecky z Prahy

To nejlepší z jižního Toskánska + ŘÍM + POMPEJE + VESUV + CAPRI

Program 1Program 2Knižní průvodce zdarma
7 dní11. 10. – 17. 10. 2015

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Letecky

Z Prahy

Ubytování

Hotel v Římě a v okolí Neapole

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 35 osob

Průvodce

Po celý zájezd

To nejlepší z jižního Toskánska + ŘÍM + POMPEJE + VESUV + CAPRI

Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z jižního Toskánska a navštívíte Řím, Ostii, Neapol, Pompeje, Vesuv i Tivoli. Na okamžik stanete na místech dávné etruské slávy, z krásy Pompejí vás zamrazí a z kráteru Vesuvu si užijete výhled na Neaopolský záliv. Odhalte s námi tajemství skrytá tisíce let a poznejte největší poklady Itálie!

Na co se můžete těšit

 • Největší skvosty Říma a Neapolského zálivu
 • Kouzelné zahrady Villy d´Este v Tivoli
 • Pohádkovou krajinu malebného Toskánska
 • Ostrov Capri – perlu Tyrhénského moře

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Přílet do Říma. Na letišti už bude čekat náš autobus Radynacestu, který vás přepraví do hotelu na ubytování. V dalších dnech nám bude stále k dispozici a díky němu společně poznáme nejen Řím, ale také další krásná místa jižního Toskánska.

Naši prohlídku zahajíme na nejnavštěvovanějším místě v Itálii – piazza San Pietro ve Vatikánu. Vstoupíme do chrámu sv. Petra, kde jsou uloženy jeho ostatky, nad nimiž je Berniniho baldachýn. Uvidíme Pietu – dílo teprve 25letého Michelangela – a jiné. Při příjemné procházce nasajeme večerní atmosféru, až se nám nebude chtít vracet na hotel. 

Přesuny busem Radynacestu Zjistit více2.DEN

Ráno se přesuneme do centra Říma, pohodlně bez dopravních zácp metrem, a začneme u světoznámého Kolosea. Uvidíme Konstantinův oblouk, vystoupíme na Kapitol (Socha vlčice) a vychutnáme si výhled na město kopulí i Forum Romanum, kde se odehrávaly gladiátorské zápasy.

Budeme pokračovat zpět do města k Pantheonuk nejslavnější fontáně, Fontána di Trevi, kterou proslavil F. Fellini ve svém filmu Dolce Vita. Vhodíme minci do fontány, abychom se znovu někdy vrátili do Říma a procházku ukončíme na nejživějším místě v Římě, u Španělských schodů proslulých módními přehlídkami. 

Odpoledne se vydáme na výlet do Tivoli, které se nachází 30 km od Říma. Tivoli leží na úpatí Sabinských horTerasová zahrada vznikla v roce 1549 na pokyn Ippollita D Este, syna Lucrecie Borgie. Uvidíme slavnou Villu D´Este. V zahradě je velké množství vodních prvků, všechny fontány jsou zásobeny samospádem řeky Aniene. Nachází se zde také citrusy, cypřiše, platany, vavřín, myrta, cesmíny a další rostliny. Vila D´Este je na seznamu UNESCO.

3.DEN

Dnešní den strávíme částečně ve městě, které bylo vždy velkým rivalem Florencie, Sieně. Prohlédneme si zachovalé středověké jádro, rozlehlé hlavní náměstí Piazza del Campo s radnicí či mohutný dóm s černobílou pruhovanou fasádou a jedinečnými mozaikami na podlaze. Středověkou atmosféru nasajeme v úzkých romantických uličkách

Poté se přesuneme do města San Gimignano, jehož typickou siluetu tvoří třináct vysokých věží. Během naší prohlídky zhlédneme mimo jiné náměstí Piazza della Cisterna, chrám Collegiata s freskami ze Starého i Nového zákona či pevnost Rocca. Z vyvýšené pozice města se nám naskytnou nádherné výhledy do okolí. Kdo bude mít zájem, může ochutnat vína Vernaccia i okusit nebo zakoupit něco z místní gastronomie, jako např. toskánské salámy, lanýžovou pomazánku či olivový nebo balsamikový olej. 

4.DEN

Dnes navštívíme místa dávných Etrusků. Prvně zavítáme do městečka Pitigliano, jehož obdivuhodné vie cave, cesty vytesané do skal, spolu se zachovalými oblouky bývalého akvaduktu a historickým jádrem na skalním ostrohu dotváří jedinečnou podobu města. Určitě si uděláme chvilku, abychom se pokochali úchvatnými výhledy do kaňonu. Pitigliano je mnohdy nazýváno nejhezčím městečkem Itálie. Ve městě si prohlédneme bývalou židovskou čtvrť s muzeem a rozmanitými obchůdky. Za městem se nachází také zajímavý archeologický park pod širým nebem.

Odpoledne si prohlédneme městečko ze žlutohnědého pískovce – Sovana, kolem kterého se nachází nejznámější etruské hrobky jako Tomba Ildebrando. Závěr dne pojmeme odpočinkově a zavítáme do místních termálních lázní Saturnia

5.DEN

Po snídani v brzkých ranních hodinách pojedeme na Vesuv, jedinou ještě částečně činnou sopku na evropském kontinentu, kde se projdeme kolem kráteru a užijeme si kouzelnou vyhlídku na Neapolský záliv.

Poté se přesuneme do Pompejí. Ty se staly jedním ze tří starořímských měst v císařské provincii Italia (dnešní region Kampánie), která byla 24. srpna roku 79 našeho letopočtu zničena výbuchem sopky Vesuv. Zde budeme mít dostatek času na prohlídku. 

V podvečerních hodinách odjedeme na prohlídku Neapole. Ubytování v Neapoli.

6.DEN

Fakultativní výlet na ostrov Capri. V ranních hodinách se poplavíme na Capri, perlu Tyrhénského moře. Podle mytologie zde žily sirény – napůl ženy – napůl ryby, lákající svým zpěvem mořeplavce ke zrádným útesům, o které poté roztříštili své lodě. Prohlédneme si Augustovy zahrady plné soch umělecky zasazených do upravených záhonů, nádherně kvetoucích stromů, keřů a pestrobarevných květin. Korunou zahrad je nezapomenutelná vyhlídka na Faragliony a mimo jiné i na sídlo Sophie Loren.

Poté se přesuneme místním autobusem do městečka Anacapri, kde zhlédneme staré fénické schody a ochutnáme tradiční Limoncella. Možnost návštěvy villy Axela Muntheho či hory Monte Solaro.

Večer návrat do Neapole, večerní procházka.

7.DEN

Ráno po snídani odjezd autobusem do Ostie, kde budeme mít možnost navštívit městečko Ostia Antica a areál vykopávek významného antického přístavního města, kdysi založeného pro vojenskou posádku chránící ústí řeky Tibery před nájezdníky z moře.

Po prohlídce bude následovat odjezd na letiště a odlet zpět do ČR.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Hana Teichmannová – e-mail: teichmannova@radynacestu.czpřímá linka: +420 596 111 035

Co už máte v ceně?

 • letecká Praha – Řím – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo (odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel viz níže)
 • doprava autobusem Radynacestu v rámci programu
 • 3x ubytování v hotelu v Římě
 • 3x ubytování v hotelu v okolí Neapole
 • 6x snídaně
 • průvodce po celou dobu zájezdu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem od Radynacestu.cz zdarma
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • jízdné po Římě
 • fakultativní výlet na Capri zahrnující trajekty, dopravu na ostrově Capri mikrobusy, vstupné do Augustových zahrad
 • vstupné na místě

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo v ceně zájezdu - kabinové zavazadlo o max. rozměrech 56 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm
 • Zavazadlo za příplatek 1 600 Kč - velké odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 kg, šířka, hloubka a výška nesmí přesáhnout 275 cm.
 • Tyto ceny zavazadel jsou garantovány při objednání do 30ti dnů před uskutečněním zájezdu, pokud se rozhodnete objednat zavazadlo později, cena se bude odvíjet od aktuálních cen leteckých společností (pro více informací kontaktujte CK)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

245 Kč

UNIVERSAL + STORNO

570 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 150 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníDůležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


NOVÝ E-BOOK
PLNÝ CHUTI!

Co ochutnat na cestách?
Gastro rady, tipy
a recepty z celého světa..