Augustovy zahrady: opravdový unikát ostrova

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 11508x

Augustovy zahrady patřily německému průmyslníkovi Kruppovi, který je nechal na začátku 20. století vybudovat, aby zkrášlovaly jeho vilu na Capri.

Vyberte si z našich 38 zájezdů do ItálieZobrazit zájezdy

Tip pro vás:

Až skončíte s prohlídkou zahrad, vydejte se ještě do Certosa di San Giacomo, kláštera ze 14. století, který se nachází jen kousek odtud. Monumentální stavba, kterou nechal vybudovat sekretář tehdejší královny Neapole, je ukázkou typické architektury ostrova.

Až budete na ostrově Capri hledat historická či zajímavá místa, určitě nezapomeňte na Augustovy zahrady, italsky Giardini di Augusto. Nacházejí se jen kousek pěšky od Piazzetty a také nedaleko od Via Krupp, tzv. Kruppovy stezky, která byla stejně jako zahrady vybudována na začátku 20. století F. A. Kruppem, německým průmyslníkem. 

Silnička Via Krupp, která je uzavřena pro veřejnost, má typický cik-cak tvar serpentiny a můžete si ji prohlédnout z Augustových zahrad, když se podíváte pod sebe. Augustovy zahrady se původně jmenovaly Kruppovy zahrady, neboť se jednalo o zahrady patřící k sídlu bohatého německého továrníka. Roku 1918 byly pojmenovány podle slavného římského císaře Augusta a jméno jim zůstalo dodnes.

Oáza klidu

Terasovité zahrady se spoustou druhů květin a dřevin nabízejí skutečně překrásné výhledy do okolní krajiny. Rozhled z této oázy klidu je neskutečný. Můžete vidět horu Monte Solaro, záliv Marina Piccola nebo tzv. faraglioni, samostatně stojící skály v moři.

Sochy

Možná vám to bude připadat podivné, ale kromě romantických soch zdobí zahrady od roku 1968 i socha V. I. Lenina, který zde roku 1908 navštívil svého přítele Maxima Gorkého. Jedná se unikát nejen na území Itálie, ale v celé západní Evropě.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 38 zájezdů do Itálie

Zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd již 6. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/augustovy-zahrady/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024