Capri: kouzelný italský ostrov v Neapolském zálivu

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 44348x

Modrý ostrov. I tak se nazývá nádherný ostrůvek Capri nedaleko neapolského pobřeží.

Vyberte si z našich 28 zájezdů do ItálieZobrazit zájezdy

Modrý ostrov. I pod touto přezdívkou byste mohli hledat Capri. Ostrov láká turisty na čisté a křišťálově modré moře, bílé skály a krásnou přírodu.

Krása ostrova je bohužel v posledních letech okupována velkým množstvím turistů. Proto až na Capri pojedete, mějte na paměti, že skvosty tohoto ostrova chce vidět i mnoho dalších lidí.

Pokud se na toto připravíte, davy lidí vás nepřekvapí. Navíc i na Capri jsou téměř liduprázdná místa a mnohdy za nimi nemusíte chodit daleko, často stačí pouze odbočit z hlavní „turistické cesty“ a hned se budete cítit jako v jiném světě.

Skály, pláže i zábava

Na Capri najdete skalnaté pobřeží, které ukrývá mnoho zajímavých věcí. Modrá jeskyně (Grotta Azzurra), ke které se dostanete při vyjížďce lodí, je úchvatná. Capri kromě exkluzivních pláží nabízí také památky, náměstíčka, ale i malé typické kavárničky. Večer se můžete romanticky procházet nebo posedět u typického místního vyhlášeného nápoje, Limoncella

Chcete-li ochutnat nějakou místní specialitu, dejte si salát Caprese. Jednoduchý salát, který v současnosti najdete i na jídelníčku mnoha českých restaurací, se skládá z mozzarelly (ideálně té místní kampánské, vyrobené z buvolího mléka – di bufala), čerstvých rajčat, bazalky a olivového oleje. Věřte, že v místě, odkud tato lehká pochoutka pochází, budete moci vyzkoušet ten nejlepší Caprese, jaký jste kdy ochutnali.

Jestliže patříte k těm, co před klidem upřednostňují zábavu, vyrazte na Capri do některého z vyhlášených barů. Když na Capri budete, nezapomeňte ani na Augustovy zahrady, jejichž krásu umocňuje kouzelný výhled do krajiny. A pokud si potrpíte na italské vůně, navštivte místní podnik Carthusia, kde se vyrábějí nejen tradiční parfémy.

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 28 zájezdů do Itálie

Zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd již 18. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/capri/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024