Anacapri: křivolaké uličky, malebné kavárny a restaurace s výbornými specialitami

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 11887x

Městečko Anacapri leží na ostrově Capri. Nejslavnější místní památkou je Villa San Michele Axela Muntheho.

Vyberte si z našich 28 zájezdů do ItálieZobrazit zájezdy

Tip pro vás:

Až budete sedět v některé z místních restaurací, nezapomeňte si dát zdejší vyhlášený dezert. Kakaový dost s ořechy „la torta caprese“ anebo ochutnejte „babà al limoncello“, nadýchaný zákusek s krémem a se šlehačkou, zalitý místním citronovým likérem. Dobrou chuť!

Krása ostrova Capri spočívá především v nádherné hornaté přírodě, průzračném moři a místní kultuře, zahrnující i výborné tradiční jídlo. Kromě města Capri naleznete na ostrově také půvabné městečko Anacapri, které je položeno asi o 150 m výše než Capri. Předpona -ana- dokonce pochází z řečtiny a poukazuje na možnost prohlédnout si z tohoto města Capri pěkně svrchu.  

Typické italské městečko

K městečku Anacapri se z Capri dostanete serpentinami po jediné silnici ostrova. Cesta je to skutečně panoramatická a dobrodružná – na mnoha místech je silnice tak úzká, že po ní stěží projede jeden jediný místní autobusek, konstruovaný speciálně pro místní dopravu. Využít dále můžete i Fénických schodů, jedné z místních největších historických zajímavostí. Fénické schody vybudovali na ostrově buď staří Řekové, nebo dokonce Féničané, aby spojili Capri s výše položeným Anacapri. Starobylé schody končí poblíž místa, kde naleznete další výjimečnou stavbu, vilu Axela Muntheho.

Villa San Michele je asi nejnavštěvovanější památkou ostrova. Slavný švédský psychiatr Axel Munthe koupil na konci 19. století ruinu rolnického domku s připojenou kapličkou a předělal ji na svůj vysněný domov. Významná osobnost psychiatrie trávila na Anacapri spoustu času. Nyní je jeho bývalý letní byt muzeem, které můžete navštívit a kochat se výhledy do okolní krajiny.

Nejznámější stavbou Anacapri je barokní kostel sv. Archanděla Michaela. V interiéru můžete obdivovat nádhernou majolikovou podlahu s biblickými motivy, která je dílem Leonarda Chiaiese a pochází z roku 1761.

K zajímavostem ostrova jistě patří i 589 metrů vysoká hora Monte Solaro, na kterou se můžete vypravit a využít k cestě na vrchol jednosedačkové lanovky, tzv. seggiovia. Rozhodně byste neměli váhat, zážitek je to skvělý.

Mezi pravidelné návštěvníky ostrova kdysi patřil i významný francouzský skladatel Claude Debussy, který místu dokonce věnoval jednu svoji skladbu. Až tak byl atmosférou ostrova okouzlen. Nechte se okouzlit i vy. Křivolaké uličky, malebné kavárny a restaurace s výbornými specialitami, obklopené fantastickou krajinou a azurově modrým mořem. To vše v Anacapri najdete.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 28 zájezdů do Itálie

Zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd již 18. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/anacapri/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024