Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 775 303 633 Po–Pá: 8–17

Tisknout zájezd  

letecky z Prahy

To nejlepší ze severní Anglie + LONDÝN

6 dní8. 9. – 13. 9. 2016

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Letecky

Z Prahy

Ubytování

Hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 42 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější ze severní Anglie. Budete obdivovat středověký York i národní park Lake District, navštívíte Liverpool, univerzitní Oxford, přístav Chester, Shakespearovo rodiště Stratford i britskou metropoli. Vydejte se s námi za krásami britské přírody, poznejte sever Anglie a navíc Londýn!

Na co se můžete těšit

 • Historické dějiště „války růží“ středověký York
 • Úchvatné pohledy a procházky v Lake District
 • Malebnou krajinu kopečků oblasti Costwolds
 • Místa spojená s osobnostmi Velké Británie

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

V brzkých odpoledních hodinách přílet do Leedsu. Na letišti už bude čekat náš autobus Radynacestu, který nás dopraví na hotel a bude nás poté provázet na společných cestách za krásami severní Anglie.

Naše putování Anglií začneme výletem do hlavního města hrabství Yorkshire, Yorku, obklopeného středověkými hradbami, za nimiž se skrývají fascinující historické památky. Během prohlídky uvidíme mimo jiné majestátní gotickou katedrálu York Minster, jednu z  největších v Evropě. Středověkými uličkami se vydáme ke kostelu archanděla Michaela, budově středověké radnice nebo ke Clifford´s Tower, pozůstatku středověkého hradu.

Ve večerních hodinách návrat zpět do Leedsu, možnost večerního posezení v některé z  typických anglických hospůdek.

Přesuny busem Radynacestu Zjistit více2.DEN

Ráno se vydáme do největšího národního parku na území Velké Británie, tzv. Lake District – Jezerní oblasti, vyhlášeného množstvím romantických jezer ledovcového původu. Nejprve se zastavíme na dechberoucí vyhlídce u megalitického kruhu Castlerigg Stone Circle.

Poté přejedeme do městečka Keswick, ze kterého se vydáme na nenáročnou procházku k jezeru Derwent Water, jednomu z nejkrásnějších jezer celého parku obklopeného nádhernou krajinou zalesněných kopců. Zde nás bude čekat plavba po jezeře, při níž si místní krajinu vychutnáme nejlépe. Po návratu do Keswicku bude následovat prostor na nákupy suvenýrů, ochutnávky lokálních specialit ve farmářských obchůdcích nebo posezení v  některé z  typických pitoreskních restaurací.

Ve večerních hodinách návrat na ubytování.

3.DEN

Ráno zastávka v Liverpoolu, městě, odkud pochází slavná skupina The Beatles. Zájemci budou moci navštívit muzeum The Beatles Story s množstvím zajímavých fotografií a exponátů, např. s první kytarou George Harrisona. Komu nebude muzeum po chuti, může si vychutnat procházku malebnými liverpoolskými doky s početnými kavárnami, obchůdky a restauracemi.

Po zastávce v Liverpoolu odjezd do města Chester, kdysi významného přístavu. Při naší prohlídce uvidíme zachovalé středověké opevnění, arkády Rows s celou řadou typických obchůdků, pozůstatky římského amfiteátru nebo katedrálu zasvěcenou anglosaské princezně.

V pozdních odpoledních hodinách se vypravíme k mostu Iron Bridge (Železný most) z  konce 18. století, prvnímu mostu na světě, který je odlit ze železa.

Večerní procházka městem Birmingham, ve kterém na centrálním náměstí Victoria Square budeme moci příjemně zakončit den v některé z typických hospůdek. Večerní odjezd na ubytování v Birminghamu.

4.DEN

Ráno odjezd do města Coventry, kde nás čeká prohlídka města, jemuž dominuje moderní katedrála z 20. století. Poté přejezd k hradu Warwick Castle, středověkému hradu, který nechal postavit Vilém Dobyvatel a který v současnosti nabízí turisticky atraktivní prohlídku s množstvím voskových figurín.

Následně přesun do rodiště slavného anglického dramatika a básníka Williama Shakespeara, Stratfordu nad Avonou. Zastávka u Shakespearova hrobu v Kostele Nejsvětější trojice, procházka kolem Královského Shakespearova divadla a možnost návštěvy repliky Shakespearova rodného domu.

Ve večerních hodinách návrat na ubytování v Birminghamu.

5.DEN

Ráno příjezd do města Costwolds k paláci Blenheim, ve kterém se narodil Winston Churchill. Po prohlídce paláce přejezd do Oxfordu, města proslaveného jednou z nejstarších a nejprestižnějších univerzit světa. Prohlídka města s největší kolejí Christ Church College, čítárnou Radcliffe Camera nebo knihovnou Bodleian Library.

V pozdních odpoledních hodinách příjezd do Londýna. Prohlídka náměstí Trafalgar Square se sochou admirála Nelsona a centra nočního života Picadilly Circus i přilehlé Čínské čtvrti

Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

6.DEN

Ranní prohlídku hlavních londýnských památek začneme sídlem britské královny – Buckinghamským palácem – a poté parkem sv. Jakuba. Pak dorazíme k Westminsterskému opatství, místu královských korunovací, svateb a pohřbů. Neunikne nám ani majestátní viktoriánská budova Parlamentu nebo vyhlídkové kolo London Eye. Od něj se vydáme na projížďku lodí, během níž poplujeme kolem Shakespearova divadla Globe nebo katedrály sv. Pavla a dorazíme až k pevnosti Tower of London, ukrývající mimo jiné britské korunovační klenoty.

V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet zpět do ČR.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Tereza Chudá – e-mail: uk@radynacestu.czpřímá linka: +420 596 110 605

Co už máte v ceně?

 • doprava autobusem Radynacestu
 • letenka Praha – Leeds a Londýn – Praha (kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže)
 • doprava autobusem Radynacestu v rámci programu
 • 5x ubytování v hotelech dle programu ve 2lůžkových pokojích, popř. 3lůžkových
 • 5x snídaně
 • průvodce po celou dobu (mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce Londýn od Radynacestu.cz zdarma
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupné na místě
 • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • přesuny v Londýně místní dopravou – doubledecker, metro, vlak, projížďka lodí po Temži: 15 GBP/ na den
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 500 Kč

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo v ceně zájezdu - kabinové zavazadlo o max. rozměrech 56 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm, hmotnost do 10 kg (toto zavazadlo je určeno k přepravě na palubě letadla)
 • Zavazadlo za příplatek 1 700 CZK - odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 22 Kg
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

210 Kč

UNIVERSAL + STORNO

510 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 150 Kč

Srovnání a podmínky pojištění


Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:

 • London Eye: dospělý 1 090 Kč, dítě 870 Kč
 • Museum The Beatles Story: dospělý 570 Kč, dítě 360 Kč, student 450 Kč, senior 450 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky, aktuální Covid informace.


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.