Leeds Castle: kouzelný zámek (jako) z pohádky

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 11247x

Leeds Castle - hrad, který se rozprostírá jen pár mil jihovýchodně od města Maidstone v hrabství Kent.

8 zájezdů na téma: Hrady a zámky – Anglie / Velká BritánieZobrazit zájezdy

Víte, že…

Hrad byl především v minulosti oblíbenou lokalitou filmařů? Zahlédnout jej můžete například v jedné z epizod populárního britského seriálu Pán času (Dr. Who) – 4. epizoda 16. série.

Nejkouzelnější, nejkrásnější, nejpohádkovější… Nejenom tyto přívlastky jsou spojovány s Leeds Castle – hradem, který se rozprostírá jen pár mil jihovýchodně od města Maidstone v hrabství Kent.

Místo pro relaxaci i sport

Místní park svádí k odpočinkuMístní park svádí k odpočinku

V okamžiku, kdy vstoupíte do míst prosycených duchem dávné historie (počátky vzniku hradu jsou datovány již do 12. století), si uvědomíte, jak moc se tato památka liší od těch, jež se nachází na našem území.

Rozloha a úpravnost parku svádí k odpočinku, relaxaci ve stínech staletých stromů či opalování se na anglických trávnících v blízkosti vodního valu kolem hradu. Na své si ovšem přijdou také milovníci sportu, neboť v malebném okolí jsou pořádány kurzy golfu.

Pohled do hradebních komnat

Návštěvníci si dochované interiéry prochází samiNávštěvníci si dochované interiéry prochází sami

Také prohlídka hradu se v mnohém odlišuje. Na jednu stranu je nespornou výhodou skutečnost, že návštěvníci prochází budovou sami, mají tedy jedinečnou příležitost se více zaměřit na předměty či umělecká díla, které oni sami považují za důležitá, na druhou stranu jsou ochuzeni o hlubší pohled do historie.

Materiály, které jim jsou k dispozici, představují téměř tristní pohled na bohatou minulost, jež se pojí s královským párem Edvarda I. a jeho manželky Eleanor či panovníkem Richardem II. Zvídavý návštěvník toužící po vědění nad rámec uvedeného může jen s nostalgií vzpomínat na průvodce našimi hrady a zámky.

Bludiště

Slavné bludištěSlavné bludiště

Bezesporu příjemným završením dne se pro dospělé a především pro rodiče s dětmi stává návštěva bludiště. Bludiště v pravém slova smyslu. Určitě nebudete první a ani poslední, komu se do jeho samého nitra nepodaří proniknout.

Ani po hodině marného tápání a hledání správné cesty si nemůžete být jisti tím, že dojdete k vytouženému cíli. Z toho důvodu je lepší si na brouzdání labyrintem vyhradit více času. Pokud byste přece jenom chtěli spatřit to, co je ukryto očím neúspěšných, je výhodnější se rozdělit. Bludiště se nachází v těsném sousedství kopce, z něhož lze zbylou část skupiny navigovat.

Vstupné

Třebaže návštěva Leeds Castle není zcela levnou záležitostí (cena vstupného pro dospělého činí v přepočtu asi 700 Kč - 2014), výhoda tkví v tom, že na rozdíl od našich památek nejste nikým omezováni, můžete se na jednotlivých místech zdržet libovolně dlouho (samozřejmě s přihlédnutím k otevírací době areálu).

Odměnou vám bude návrat do historie, zábava i dobrodružství, a to nejenom při procházce, při níž vám společnost budou dělat pávi.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Hrady a zámky Anglie

Za krásou anglických sídel

Vyberte si jeden z našich 8 zájezdů do Anglie na téma: Hrady a zámky

Zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 8. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/leeds-castle/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024