Divadlo Globe: Shakespearova chlouba

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 13200x

Divadlo Globe, ve kterém půdobil William Shakespeare, se nachází na nábřeží Temže ve čtvrti Southwark v centru Londýna.

Vyberte si z našich 66 zájezdů do LondýnaZobraz zájezdy

Víte, že…

I nová verze Shakespearova divadla má doškovou střechu, kvůli které původní stavba lehla popelem?

Nábřeží londýnské Temže nabízí velkou koncentraci památek a atrakcí. Jestli se budete podél této řeky procházet, určitě byste neměli vynechat prohlídku světoznámého divadla The Globe.

Nachází se ve čtvrti Southwark, hned vedle známe galerie Tate Modern a mostu Millenium Bridge. Snadno se k němu dostanete právě po Millenium Bridge, pokud půjdete od katedrály Sv. Pavla, nebo po nábřeží od mostu Tower Bridge na straně, kde stojí Nová radnice.

Domovská scéna Williama Shakespeara

V divadle se dodnes hrají hry slavného dramatika alžbětinské éry.V divadle se dodnes hrají hry slavného dramatika alžbětinské éry.

Globe znamená v překladu svět a jde o jedno z nejslavnějších londýnských divadel, ve kterém působil snad nejvýznamnější světový dramatik, William Shakespeare. Shakespeare v tomto divadle trávil svá londýnská léta (pochází totiž ze Stratfordu nad Avonou), kdy byl zaměstnán jako herec a zároveň psal divadelní hry. Každý člověk jistě zná jeho nejznámější kusy jako jsou Romeo a Julie, Othello nebo Sen noci svatojánské.

Nadšení průvodciVšichni nám je chválí. Na místech, kam jezdí, se vyznají lépe, než místní. Jsou s vámi od odjezdu po návrat.Více o průvodcích

Globe dnes

Divadlo Globe je dodnes živou scénouDivadlo Globe je dodnes živou scénou

Současný Globe je však „pouhou“, ale přesnou, replikou divadla, které na stejném místě stávalo v 16. a 17. století, dokud roku 1613 nevyhořelo. Na první pohled vás jistě zaujme svým tvarem válce a otevřenou střechou uprostřed. Díky tomuto unikátu byla a jsou představení závislá na počasí, protože pokud venku prší, moknou i herci v divadle.

Pokud se nebojíte renesanční angličtiny (a případného deště), pak se určitě zajděte podívat na některé představení do tohoto překrásného alžbětinského divadla. Kde jinde by měl člověk vidět Shakespearovy hry než v divadle The Globe, které ho proslavilo.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 66 zájezdů do Londýna

Zobrazit aktuální zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 16. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/divadlo-globe/

Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieNOVÝ E-BOOK
PLNÝ CHUTI!

Co ochutnat na cestách?
Gastro rady, tipy
a recepty z celého světa..

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!