Divadlo Globe: Shakespearova chlouba a jeden ze skrytých pokladů Londýna

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 24575x

Divadlo Globe, ve kterém půdobil William Shakespeare, se nachází na nábřeží Temže ve čtvrti Southwark v centru Londýna.

Vyberte si z našich 32 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že…

I nová verze Shakespearova divadla má doškovou střechu, kvůli které původní stavba lehla popelem?

Nábřeží londýnské Temže nabízí velkou koncentraci památek a atrakcí. Jestli se budete podél této řeky procházet, určitě byste neměli vynechat prohlídku světoznámého divadla The Globe.

Nachází se ve čtvrti Southwark, hned vedle známe galerie Tate Modern a mostu Millenium Bridge. Snadno se k němu dostanete právě po Millenium Bridge, pokud půjdete od katedrály Sv. Pavla, nebo po nábřeží od mostu Tower Bridge na straně, kde stojí Nová radnice.

Domovská scéna Williama Shakespeara

V divadle se dodnes hrají hry slavného dramatika alžbětinské éry.V divadle se dodnes hrají hry slavného dramatika alžbětinské éry.

Globe znamená v překladu svět a jde o jedno z nejslavnějších londýnských divadel, ve kterém působil snad nejvýznamnější světový dramatik, William Shakespeare. Shakespeare v tomto divadle trávil svá londýnská léta (pochází totiž ze Stratfordu nad Avonou), kdy byl zaměstnán jako herec a zároveň psal divadelní hry. Každý člověk jistě zná jeho nejznámější kusy jako jsou Romeo a Julie, Othello nebo Sen noci svatojánské.

Globe dnes

Divadlo Globe je dodnes živou scénouDivadlo Globe je dodnes živou scénou

Současný Globe je však „pouhou“, ale přesnou, replikou divadla, které na stejném místě stávalo v 16. a 17. století, dokud roku 1613 nevyhořelo. Na první pohled vás jistě zaujme svým tvarem válce a otevřenou střechou uprostřed. Díky tomuto unikátu byla a jsou představení závislá na počasí, protože pokud venku prší, moknou i herci v divadle.

Pokud se nebojíte renesanční angličtiny (a případného deště), pak se určitě zajděte podívat na některé představení do tohoto překrásného alžbětinského divadla. Kde jinde by měl člověk vidět Shakespearovy hry než v divadle The Globe, které ho proslavilo.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 32 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 30. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/divadlo-globe/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024