Katedrála sv. Pavla: druhá největší na světě

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 38380x

Barokní katedrála Sv. Pavla je druhou největší katedrálou na světě.

Vyberte si z našich 33 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Právě zde si své ano řekli princ Charles a princezna Diana?

Monumentální katedrála sv. Pavla je symbolem odporu, vlastenectví a pýchy Londýna, který by žádný z návštěvníků hlavního města rozhodně neměl vynechat.

Roku 1981 zde proběhla svatba princezny Diany a prince CharleseRoku 1981 zde proběhla svatba princezny Diany a prince Charlese

Katedrála je dílem Christophera Wrena, byla dokončena roku 1710 a její stavba trvala celých 35 let. Wren se inspiroval u velkých italských renesančních staveb a i přes prvotní zákazy se mu podařilo prosadit svou myšlenku a postavit místo věže kopuli.

Šeptající galerie

Na samotný vrcholek katedrály sv. Pavla v Londýně vede 530 schodůNa samotný vrcholek katedrály sv. Pavla v Londýně vede 530 schodů

Stavba má půdorys kříže a v místě, kde se ramena protínají, se nachází právě tato kopule. Nese ji osm mohutných oblouků, které jsou zdobeny viktoriánskými mozaikami. Zde je zřejmá inspirace freskami ze Sixtinské kaple. Ve výšce 30 metrů nad zemí se pak nachází Šeptající galerie. Pronesete-li slova v blízkosti stěny, jsou slyšet až na druhé straně ochozu, který je vzdálen 32 metrů.

Zlatá vyhlídka

Nejkrásnější výhled na katedrálu je z mostu MileniaNejkrásnější výhled na katedrálu je z mostu Milenia

Na samotný vrcholek katedrály vede 530 schodů, ale výstup za to stojí, protože z tzv. Zlaté vyhlídky chrámové kopule se návštěvníkům otevírá jedno z nejkrásnějších londýnských panoramat. A tomuto pohledu se hned tak něco nevyrovná.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 33 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/katedrala-sv-pavla/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024