Warwick: Romantika středověkého hradu

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 3457x

Městečko v anglickém hrabství Warwickshire, které je známé díky majestátnímu hradu Warwicku.

Vyberte si z našich 77 zájezdů do AnglieZobraz zájezdy

Víte, že…

V roce 2006 ustanovil warwický trebuchet světový rekord coby nejsilnější katapult svého typu, když poslal 13kilový projektil na vzdálenost 250 metrů rychlostí 260 km/h?

Máte-li rádi romantickou atmosféru středověkých hradů, pak je při vašich cestách po Anglii tím pravým místem městečko Warwick, jehož největší turistickou atrakcí je kamenný hrad z 12. století.

Warwick je poklidné, typicky anglické město nevelké rozlohy na břehu řeku Avony v hrabství Warwickshire. Nabízí množství kaváren a restaurací, kde můžete v klidu relaxovat. Dominantou města je ale stejnojmenný hrad, který ročně navštíví stovky tisíc návštěvníků a vy byste rozhodně měli též.

Hrad Warwick

Strategická poloha a relativně malá vzdálenost od hlavního města, to byly hlavní důvody, proč nechal Vilém I. Dobyvatel roku 1068 v těchto místech postavit kamenný hrad. Jeho cílem bylo vytvořit kolem Londýna celou síť hradů, která měla sloužit jako vnější ochranná hradba metropole před nepřáteli.

Od 11. století, kdy se ze dřevěného opevnění stal kamenný hrad, proběhlo několik přestaveb. Hrad byl od roku 1759 sídlem a majetkem hrabat z Warwicku, a to až do roku 1978, kdy hrad koupila společnost Tussauds Group, ta mimochodem vlastní i muzeum voskových figurín v Londýně. 

V současnosti je tedy hrad zejména turistickou atrakcí, neboť kromě dětských hřišť, stánků se suvenýry a voskových figurín, zde můžete spatřit vrhání ohnivých koulí z největšího trebuchetu na světě (dřevěná středověká zbraň podobná katapultu), rytířské souboje nebo sokolníky, kteří předvádějí své dravé ptáky.

Warwick je ideální místo pro ty, kteří chtějí zažít atmosféru středověkých rytířských soubojů a prohlédnout si interiéry jednoho z nejhezčích starobylých anglických hradů. 

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 77 zájezdů do Anglie

Zobrazit aktuální zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd již 9. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/warwick/

Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZážitkovník pro rodiče a děti

Výběr zážitků, tipy, omalovánky, rébusy a spousta zábavy.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!