Warwick: romantika středověkého hradu zaplavuje město

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 8905x

Městečko v anglickém hrabství Warwickshire, které je známé díky majestátnímu hradu Warwicku.

Vyberte si z našich 31 zájezdů do AnglieZobrazit zájezdy

Víte, že…

V roce 2006 ustanovil warwický trebuchet světový rekord coby nejsilnější katapult svého typu, když poslal 13kilový projektil na vzdálenost 250 metrů rychlostí 260 km/h?

Máte-li rádi romantickou atmosféru středověkých hradů, pak je při vašich cestách po Anglii tím pravým místem městečko Warwick, jehož největší turistickou atrakcí je kamenný hrad z 12. století.

Warwick je poklidné, typicky anglické město nevelké rozlohy na břehu řeku Avony v hrabství Warwickshire. Nabízí množství kaváren a restaurací, kde můžete v klidu relaxovat. Dominantou města je ale stejnojmenný hrad, který ročně navštíví stovky tisíc návštěvníků a vy byste rozhodně měli též.

Hrad Warwick

Hrad vlastní společnost Tussads Group, které patří i slavné muzeum voskových figurínHrad vlastní společnost Tussads Group, které patří i slavné muzeum voskových figurín

Strategická poloha a relativně malá vzdálenost od hlavního města, to byly hlavní důvody, proč nechal Vilém I. Dobyvatel roku 1068 v těchto místech postavit kamenný hrad. Jeho cílem bylo vytvořit kolem Londýna celou síť hradů, která měla sloužit jako vnější ochranná hradba metropole před nepřáteli.

Od 11. století, kdy se ze dřevěného opevnění stal kamenný hrad, proběhlo několik přestaveb. Hrad byl od roku 1759 sídlem a majetkem hrabat z Warwicku, a to až do roku 1978, kdy hrad koupila společnost Tussauds Group, ta mimochodem vlastní i muzeum voskových figurín v Londýně. 

Uvnitř můžete shlédnout třeba výstavu zbroje nebo se podívat na rytířský turnajUvnitř můžete shlédnout třeba výstavu zbroje nebo se podívat na rytířský turnaj

V současnosti je tedy hrad zejména turistickou atrakcí, neboť kromě dětských hřišť, stánků se suvenýry a voskových figurín, zde můžete spatřit vrhání ohnivých koulí z největšího trebuchetu na světě (dřevěná středověká zbraň podobná katapultu), rytířské souboje nebo sokolníky, kteří předvádějí své dravé ptáky.

Warwick je ideální místo pro ty, kteří chtějí zažít atmosféru středověkých rytířských soubojů a prohlédnout si interiéry jednoho z nejhezčích starobylých anglických hradů. 

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie

Poznejte anglické triumfy

Vyberte si jeden z našich 31 zájezdů do Anglie

Zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd již 24. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/warwick/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024