Adventní Řezno: za nevšední vánoční atmosférou jedině sem

Barbora Šupíková Barbora Šupíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 21388x

V Řezně se konají tři vánoční trhy a město se navíc chlubí mnohými pamětihodnostmi.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do NěmeckaZobrazit zájezdy

Tip pro vás:

Vánoční trhy v Řezně mají komornější atmosféru než trhy v mnohých dalších německých či rakouských městech. Máte-li raději pohodu než shon a davy, bude se vám tu líbit! 

Bavorské Řezno (Regensburg) se v době adventu stává – podobně jako další německá města – oblíbeným místem pro vánoční dostaveníčka. Konají se tu vánoční trhy, na kterých panuje klid a pohoda. Navíc se toto starobylé město může pochlubit slavnou gotickou katedrálou svatého Petra i nejstarším kamenným mostem v Německu, který už od 12. století spojuje oba břeby starého města.

Původně se ve městě konaly trhy na dvou místech, dnes už se jich tu, pro velký zájem, koná víc. Mezi ty nejznámější patří vánoční trhy na náměstí Neupfarrplatz, který je rájem pro děti, protože právě tudy projížďí každou středu Mikuláš, který rozdává pochoutky ze svého pytle plného sladkostí. Dalšími trhy jsou Lukréciin řemeslnický trh a Romantický trh v paláci Thurn Taxis, kde na vás jistě zapůsobí prodejci oblečení do historických kostýmů.

Vánoční dobroty

Na všech trzích najdete stánky s dobrotami, vánočními ozdobami i drobnými atrakcemi pro děti. Vánoční atmosféru si tu nejlépe vychutnáte s hrnečkem svařeného vína nebo punče. K zakousnutí si k němu můžete dát pečené kaštany nebo proslulé bavorské opečené klobásy – některé jsou až půlmetrové. Stánkaři tu nabízejí také palačinky na sto různých způsobů a za ochutnání určitě stojí místní delikatesní vánoční zázvorové pečivo.

Zajímavý program

Na řezenských trzích také tradičně vystupují místní chlapecké pěvecké sbory. Přijedete-li sem v době jejich koncertu, budete mít o nezapomenutelný zážitek bezpochyby postaráno.

Čtení: Zájezdy do Německa – srovnání a doporučení

Dárky pro vás i vaše blízké

Kromě nevšedních zážitků si z Řezna můžete na památku přivézt také spoustu vánočních drobností, dekorací, dřevěných hraček i líbivých módních doplňků. A chytá-li vás vánoční nákupní horečka, odskočte si z trhů do místních nákupních center. Poměrně levně tu totiž seženete nejen vánoční dárky.

A malý bonus na závěr – v Řezně si vánoční trhy vychutnáte bez zbytečného shonu. A tak neváhejte a přijeďte si vánoční atmosféru do tohoto města plného romantických uliček skutečně užít.    

Barbora Šupíková

Barbora ŠupíkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Chci na cestách potkávat lidi, nasávat jejich pocity, nálady, zkušenosti… Prožít a předat vám.

Německo

Na každý pád Německo

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Německa

Zájezdy do Německa

Nejbližší volný zájezd již 28. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/adventni-rezno/Doporučujeme z Německa

Nejnovější z NěmeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024