Bremerhaven: přístavní město, které nabízí velké množství unikátních muzeí

Jiří Toman Jiří Toman, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 8. 6. 2018 • Přečteno 273x

Bremerhaven je známý jako místo, odkud v průběhu 19. století odplouvala řada Němců do Ameriky.

Vyberte si z našich 15 zájezdů do NěmeckaZobraz zájezdy

Bremerhaven je stotisícové město ležící na soutoku řek Geeste a Weser nedaleko ústí řeky Weser do Severního moře. Společně s Brémami, vzdálenými 60 km jižně, tvoří spolkovou republiku Bremen. Město bylo založeno roku 1827 a poměrně rychle se rozrůstalo.

Původní přístav v Brémách již kapacitně nestačil, a tak bylo rozhodnuto o vybudování nového přístavu severně od města a blíže Severnímu moři.

K Bremerhavenu bylo postupně připojeno sousední městečko Geestemünde a v roce 1939 došlo ke spojení s dalším městem Wesermünde. Tento název byl používán po několik následujících let, v roce 1947 došlo k opětovnému přejmenování na Bremerhaven.

Poslední hospoda před New Yorkem

Výhled na přístavní čtvrťVýhled na přístavní čtvrť

Bremerhaven je známý jako místo, odkud v průběhu 19. století odplouvala řada Němců do Ameriky.

Severně od městské části Havenwelten, odkud vyplouvaly zaoceánské lodě a parníky, se nachází hospoda nazvaná Die letzte Kneipe vor New York (poslední hospoda před New Yorkem). Právě zde si němečtí emigranti vychutnávali poslední typické německé jídlo nebo pivo těsně před odjezdem do Ameriky.

Jsme zkušení profesionálové. Nic nás při zájezdu nevyvede z míry a to ani v případě mimořádných událostí.

Široký výběr unikatních muzeí

Město je známé hlavně jako přístav, většina návštěvníků míří do přístavní čtvrti Havenwelten. Pokud sem zavítáte, rozhodně nebudete litovat. Stojí zde řada muzeí, z nichž si můžete vybrat.

V jižní části Havenwelten se nachází lodní muzeum Deutsches Schiffahrtsmuseum (v současné době – 2018 – prochází rekonstrukcí a zpřístupněna je pouze část). Kousek od muzea najdete jednu z nejslavnějších německých ponorek Wilhelm Bauer, která byla zkonstruována za druhé světové války.

Pokud by vás toto muzeum neoslovilo, můžete zavítat např. do Zoo am Meer (najdete zde téměř 50 druhů mořských živočichů), Deutsches Auswandererhaus (muzeum zaměřeno na německé vystěhovalectví do Ameriky a v současné době i na problematiku přistěhovalectví). Nejnovějším přírůstkem je pak muzeum Klimahaus 8° Ost.

Během prohlídky na vlastní kůži zažijete klimatické podmínky na několika místech nacházejících se na osmém stupni východní délky. Na osmi stanicích zažijete teplotu mezi -6 až 35 °C (jednotlivé části muzea znázorňují klimatické podmínky např. ve Švýcarsku, Nigérii, Samoi nebo Antarktidě).

Kousek Dubaje v severním Německu

Podobnost s DubajíPodobnost s Dubají

Pokud stojíte uprostřed čtvrti Havenwelten a vybíráte, do kterého muzea se vypravíte, určitě vás na první pohled upoutá budova, která nápadně připomíná dubajský hotel Burj Al Arab (známý též jako plachetnice).

Nejste tak daleko od pravdy, i zde v Bremerhavenu se jedná o hotel (i když jen čtyřhvězdičkový), který byl postaven v letech 2006–2008 a jako vzor architektům posloužila slavná stavba ze Spojených arabských emirátů.

Výtah vás zde vyveze do 20. patra a výšky 77 metrů, odkud můžete vystoupat po schodech o patro výš do 86 metrů a užít si výhled na celé město a okolí.

Jiří Toman

Jiří TomanPrůvodce Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 7 zájezdů

Německo

Na každý pád Německo

Vyberte si jeden z našich 15 zájezdů do Německa

Zobrazit aktuální zájezdy do Německa

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 21. září


URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/bremerhaven/

Doporučujeme z Něměcka

Nejnovější z NěměckaZážitkovník pro rodiče a děti

Výběr zážitků, tipy, omalovánky, rébusy a spousta zábavy.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!