Meklenbursko – Přední Pomořansko: nádherné písečné pláže a národní park Müritz

Kateřina Moravcová Kateřina Moravcová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 7. 2. 2020 • Přečteno 5168x

Meklenbursko – Přední Pomořansko je jednou ze spolkových zemí Německa.

Vyberte si z našich 9 zájezdů do NěmeckaZobrazit zájezdy

K moři už se nejezdí na jih, ale na sever. Dejte nám pár minut, abychom vás přesvědčili, proč stojí za to pro jednou vyměnit Chorvatsko za německé pláže, že nevěříte?

Hledáte-li ideální místo na letní dovolenou, právě jste ji našli. Nemusíme se vás ani ptát, jaké jsou vaše představy, protože zde naleznete zkrátka vše. Severní linii kopíruje 1900 km bílých písčitých pláží Baltského moře, jižněji spletitá síť říčních a jezerních ploch.

Tento přírodní klenot je obohacen o široké kulturní vyžití, četné parky a zámecké domy, jsou totiž ideálním prostředím pro uspořádání open air festivalů nebo divadelních představení. Tak co, stále ještě váháte, kam vyrazíte příště na dovolenou?

Zajímavá fakta

Najdete zde i zámky jako z pohádkyNajdete zde i zámky jako z pohádky

Meklenbursko – Přední Pomořansko je jednou ze spolkových zemí Německa. Sousedí s Baltským mořem, Západopomořanským vojvodstvím v Polsku, Braniborskem a Dolním Saskem.

Je velmi turisticky navštěvovaná především pro své pláže u Baltu a dále pro Meklenburskou jezerní plošinu ve vnitrozemí. Území se dále dělí na 6 zemských a 2 městské okresy. V celém spolkovém státě žije více než 1,5 milionu obyvatel a řadí se tak k jedné z nejméně zalidněných oblastí v Německu vůbec. 

Za mořem na sever

Písečné pláže u Baltského mořePísečné pláže u Baltského moře

Jistě všechny napadá, že za mořem se přeci jezdí na jih. Zkuste tentokrát vyměnit chorvatské či italské pláže za ty německé, zklamáni rozhodně nebudete. Tuto oblast již dávno objevilo velké množství turistů a místní krajina se rychle přizpůsobuje. Využít můžete luxusu, na který jste zvyklí i z těch nejznámějších letních rájů.

Bílé písečné pláže lákají především rodiny s dětmi, voda se totiž svažuje velmi pozvolna, a tak především děti a neplavci ocení rozsáhlý prostor, na kterém se cítí v bezpečí, daleko od mořských hlubin. 

Čtení: Zájezdy do Německa – srovnání a doporučení

Doba instagramová

Toužíte po dokonalé fotce na sociální sítě?Toužíte po dokonalé fotce na sociální sítě?

Ano, opravdu někdo hledá dovolenkovou destinaci dle fotografií na sociálních sítí. Zkuste se tímto trendem na chvíli řídit i vy a poohlédněte se po tom, jak vypadá fenomén jménem Seebrücke. Úchvatné fotky těchto obřích mostů, vstupujících daleko do moře, vypadají skvěle nejen na pohlednicích.

Naživo jsou tyto stavby ještě pozoruhodnější. Jen si představte tu romantiku při západu slunce nebo nevšední rodinný piknik s výhledem na širé moře. Právě Seebrücke pomohly místním městům prorazit na turistickou mapu světa. Zřejmě nejznámější je město Rujána, největší z německých ostrovů láká především na křídově bílé útesy a národní park Jasmund. Klima taky nahrává nejrůznějším vodním sportům, často zde narazíte třeba na surfaře.

Jezerní krajina

Národní park MüritzNárodní park Müritz

Abyste se sem vydali, nemusíte čekat na léto a hlavní turistickou sezónu. Pro příznivce ne zrovna tropických teplot doporučujeme návštěvu lesnatého národního parku Müritz. Ten se nachází v samotném srdci celé Meklenburské jezerní plošiny.

V jeho těsné blízkosti je i stejnojmenné jezero, největší v celé zemi. Milovníci nevšedních zážitků jistě vyzkoušejí plavbu kanoí či plachetnicí a místo hotelu upřednostní nocleh v místním houseboatu.

Kateřina Moravcová

Kateřina MoravcováExpert Radynacestu.cz

Nuda nemá šanci, vždyť je co objevovat a zažít. Jo a taky ochutnat!

Německo

Na každý pád Německo

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do Německa

Zájezdy do Německa

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 29. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/meklenbursko-predni-pomoransko/Doporučujeme z Německa

Nejnovější z NěmeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024