Co mají společného britské děti a sběratelé? Shánějí se po mincích s medvídkem Paddingtonem

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 15. 8. 2019 • Přečteno 2272x

Zažeňte nudu ve své cestovatelské peněžence a vpusťte si do ní nové mince s podobiznou slavného medvídka.

Vyberte si z našich 31 zájezdů do AnglieZobrazit zájezdy

Víte, že…

Medvídek Paddington rozhodně není prvním hrdinou z dětských příběhů, který se kdy na padesátipencových mincích objevil. V minulosti na nich byla vyobrazena například sympatická příšerka z lesa, kterou děti znají pod jménem Gruffalo.

Kdo říká, že obrázky huňatých medvídků s roztomilými oušky patří jen na stránky pohádkových knížek, na dětské nádobí nebo třeba na šatičky pro panenky? V Británii vás přesvědčí o tom, že to medvídkovi Paddingtonovi, jenž tolik miluje topinky s máslem a pomerančovým džemem, sluší i na nových mincích o nominální hodnotě 50 pencí (cca 14 korun).

Mohou být mince pohádkově krásné? A mohou vám připomínat dětství? Rozhodně ano! Právě nostalgie a láska k pohádkám, jež i pro dospělé představují klidný přístav uprostřed zmatku a chaosu, to jsou podle nás základní prvky (zatím jen) sběratelských „paddingtonských“ mincí.

První mince s nejslavnějším anglickým chlupáčem, kterého děti po celé zemi milují stejně jako ty české Krtečka, vyrazila Královská mincovna vloni, a to při příležitosti 60. výročí prvního vydání knihy Medvídek Paddington, jejímž autorem byl Michael Bond.

Poté, co Paddington pocházející z nejtemnějšího Peru osiřel, ujali se ho v Londýně manželé Fouskovi. A každý, kdo ho jenom trochu zná, ví, že kdekoli se tenhle roztomilý dětský kamarád objeví, začnou se dít vskutku neuvěřitelné věci.

Zatímco ještě před rokem pózoval medvídek s typickým červeným kloboučkem pouze na mincích s vyobrazeným Paddingtonským nádražím, podle něhož byl také pojmenován, a před Buckinghamským palácem, letos ho jeho napínavá dobrodružství zavedla také před londýnský Tower a do středu City – ke katedrále svatého Pavla.

I když jsou mince zatím určeny především sběratelům, postupně by se měly dostat i do běžného oběhu.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Anglie / Velká Británie

Poznejte anglické triumfy

Vyberte si jeden z našich 31 zájezdů do Anglie

Zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 24. července

Londýn pro rodiče a děti

Tajemství Londýna živě

Vyberte si jeden z našich 19 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 26. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/co-maji-spolecneho-britske-deti-a-sberatele-shaneji-se-po-novych-mincich-s-medvidkem-paddingtonem/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024