Stamford Bridge: svatostánek FC Chelsea „Blues“

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 10188x

Klub Chelsea FC byl založen v roce 1905 a hraje své domácí zápasy na slavném Stamford Bridge, který má kapacitu až 42 tisíc diváků.

Vyberte si z našich 28 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Hymnou příznivců Chelsea je píseň Blue Is The Colour, kterou mimo jiné u nás můžeme znát ve verzi Františka Ringo Čecha pod názvem Zelená je tráva?

Klub Chelsea FC, přezdívaný Blues podle svých modrých dresů, byl založen v roce 1905 a své domácí zápasy hraje na slavném Stamford Bridge, jehož kapacita je 42 tisíc míst. Od příchodu ruského multimilionáře Abramoviche v roce 2003 se z mírně nadprůměrného anglického klubu stala světová špička.

Od roku 2004 je brankářskou jedničkou klubu náš Petr Čech, který je považován za jednoho z nejlepších brankářů světa.

Vstup na stadionVstup na stadion

Klub má za sebou mnoho úspěchů, mezi ně patří například několikanásobné vítězství Premier League a Carling Cup, na kterých měl velkou zásluhu tehdejší a dnes už také opět současný trenér José Mourinho.

V mezičase se na jeho pozici vystřídalo několik trenérských špiček, z nichž významných úspěchů dosáhl především Carlo Ancelotti, pod jehož vedením se hráčům hned v první sezoně podařilo vyhrát Premier League, Community Schield a Anglický pohár.

Chelsea Football Club Museum

Znak ChelseaZnak Chelsea

Kromě historie klubu a detailů týkajících se jeho založení v roce 1905 si návštěvníci užijí také interaktivní exponáty úžasné audio-vizuální show. A když zrovna Chelsea nehraje na domácí půdě, je možnost návštěvu muzea skloubit s prohlídkou celého stadionu.

Chelsea Football Club Museum ocení fanoušci všeho věku!

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 28 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/fc-chealsea/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024