Emirates Stadium: slavný stánek londýnských Gunners - FC Arsenalu

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 11097x

Klub Arsenal je významný londýnský klub, který byl založen v roce 1886 a sídlí na stadionu Emirates Stadium.

Vyberte si z našich 35 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Arsenal patří mezi nejhodnotnější fotbalové kluby světa? V současné době je podle magazínu Forbes oceněn na částku přesahující 1,3 miliardy dolarů.

Arsenal patří mezi nejvýznamnější anglické fotbalové kluby. Svou přezdívku „The Gunners“ (Kanonýři), dostal už v roce 1925, kdy se v jeho znaku objevilo dělo. Pokud se vám podaří dostat na některý z domácích zápasů, stánek Emirates Stadium vás nadchne svou atmosférou, zvláště když se rozezní nadšený jásot 60 tisíc přítomných fandů.

FC Arsenal je velmi hrdý klub a traduje se, že má 27 milionů fanoušků. Z českých hráčů za Arsenal hraje Tomáš Rosický (r.2015), kapitán našeho národního mužstva.

Z historie klubu

Emirates stadiumEmirates stadium

FC Arsenal byl založen v roce 1886 a několikrát změnil svůj název. První titul získal Arsenal v roce 1931. V letech 1933, 1934 a 1935 vyhrál titul třikrát za sebou. Roku 1970 klub poprvé vyhrál pohár UEFA a o deset let později se probojoval do finále Poháru vítězů pohárů. Tento napínavý zápas ale skončil vítězstvím španělské Valencie, která Arsenal porazila až na penalty.

Rok 1987 byl pro Arsenal velmi důležitý, poprvé v historii klubu totiž získal anglický pohár. V roce 1996 pak poprvé zvítězil i v Poháru vítězů pohárů. Od tohoto roku je také součástí týmu současný manažer Francouz Arsén Wenger, který hned po roce slavil s klubem dvakrát vítězství v FA Cupu a v Premier League.

To samé se FC Arsenalu podařilo i v roce 2002 a v následujícím roce jako první klub v historii obhájil prvenství v domácím Anglickém poháru. V sezoně 2005/2006 Arsenal poprvé v historii oslavoval svou účast ve finále Ligy mistrů.

Statistiky, rekordy a zajímavosti

Nejvíce zápasů v dresu Arsenalu odehrál David O´Leary, který se v letech 1975 až 1993 účastnil 722 zápasů.

Nejlepším střelcem v historii klubu je Thierry Henry, který do roku 2006 nastřílel v barvách Arsenalu 220 gólů.

Nejvíce diváků na zápase Arsenalu bylo v roce 1998, kdy na stadion Wembley dorazilo neuvěřitelných 73 707 fotbalových fanoušků.

Arsenal drží rekord v neporazitelnosti, neboť v sezóně 2003/2004 v Premier League ani jednou neprohrál ve 49 zápasech po sobě.

Arsenal se stal prvním anglickým klubem, který vyhrál na hřištích Real Madrid a AC Milán.

Arsenal Ladies byly založeny v roce 1987 a od roku 2002 působí jako profesionální klub v FA Woman Premier League.

Čtení: Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučení

Prohlídka Emirates Stadium

Arsenal patří mezi nejvýznamnější anglické fotbalové klubyArsenal patří mezi nejvýznamnější anglické fotbalové kluby

Emirates Stadium se nachází v severní části Londýna a byl otevřen relativně nedávno (2006), neboť starý stadion Highbury byl pro arsenalské fanoušky příliš malý. Stadion Arsenalu je jedním z nejvyspělejších fotbalových stadionů v Evropě, který zahrnuje prohlídku expozic spjatých s historií klubu.

Během prohlídky navštívíte klíčová místa včetně hřiště, které bylo navrženo tak, aby bylo stejně dobré jako to předchozí v Highbury.

Můžete obdivovat tribuny, které během jedné sezony navštíví 1 140 000 fanoušků. Budete překvapeni útulnými a kvalitními restauracemi a bary, které se v areálu stadionu nacházejí.

Při prohlídce stadionu se navíc dostanete i na taková místa, kam se běžný návštěvník zápasu nedostane, ať už jde o šatny hráčů, úžasné tunely, kterými fotbalisti vbíhají na hřiště, nebo dokonce sídlo ředitele

Patříte mezi fanoušky Gunners nebo jen zkrátka milujete fotbal? Udělejte si výlet do Londýna a kromě klasických památek navštivte i Emirates Stadium, stojí za to!

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 35 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 24. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/fc-arsenal/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024