Je tady! TOP výběr 50 nejkrásnějších měst na světě: od Benátek po Kjóto

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 16489x

Potřebujete inspiraci na dovolenou? Nahlédněte do seznamu padesáti nejkrásnějších měst světa a nechte se zlákat jejich kouzlem.

Vyberte si z našich 10 zájezdů do New YorkuZobrazit zájezdy

Víme, neobyčejně krásných a půvabných měst, která nás přitahují ještě předtím, než je blíže poznáme, je spousta. A taky těch už na první pohled nudných a usedlých. Abyste nesáhli do té druhé přihrádky, máme pro vás výběr padesáti nejlepších. Přesněji, 50 nejkrásnějších měst na světě. V roce 2017 zkrátka nebudete vědět, kam se jet podívat dřív.   

Britský časopis Condé Nast Traveler, zasvěcený cestování a zážitkům, nabídl seznam 50 nejkrásnějších měst světa a následně vyzval čtenáře, aby na jeho internetových stránkách hlasovali a vybrali své favority. 

I my vás do celé řady z nich rádi vezmeme. Takže si teď vezměte do ruky diáře a začněte plánovat, kdy a do kterého města s námi vyrazíte. Krása sice spočívá v očích toho, kdo se dívá, ale přesto existují města, která osloví snad úplně každého. Výběr místa by měl souznít s vaší osobností, a co je hlavní, mělo by vám tam být hezky. Otevřete deštník, čeká vás smršť nabídek…

Stockholm, ŠvédskoStockholm, Švédsko

Milovníky unikátní kultury, architektury, historie a slavných festivalů okouzlí Benátky. Také Amsterodam, téměř celý postavený na pilířích, je plný kvalitní architektury a designu. Ani v New Yorku nemusíte věnovat čas jen zaručeným senzacím. Klidně si do města, které nikdy nespí, zajeďte jen na nákupy. Potřebujete si vyčistit hlavu? Zkuste Řím. Náladu vám zaručeně zvedne přátelská povaha zdejších lidí i pravá římská kuchyně.

Jako o nejstylovějším městě planety mnozí hovoří o Londýně. Pojeďte s námi zjistit, co je na tom pravdy. Láká vás oblast Skandinávie? Prozkoumejte Stockholm. Ještě než zima předá svou vládu jaru, ochutnejte oblíbený glögg, švédskou formu svařeného vína, a tradiční perníčky. Ti méně rozhodní nechť vsadí na poznávací výlet do Barcelony. Hlavní město Katalánska má totiž vše, čeho je o dovolené zapotřebí – kopce, moře, zapadlé uličky i rozlehlá náměstí.

A pro exotické zážitky si s námi zaleťte do Kjóta v Japonsku. Těšit se můžete na úchvatné chrámy, svatyně, pagody, dechberoucí zenové zahrady… Kterému městu dáte palec nahoru vy?

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

USA (New York)

New York, New York!

Vyberte si jeden z našich 10 zájezdů do New Yorku

Zájezdy do New Yorku

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. července

Španělsko (Barcelona)

Katalánská metropole živě

Vyberte si jeden z našich 14 zájezdů do Barcelony

Zájezdy do Barcelony

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. července

Japonsko (Kjóto)

Chrám japonské vtřícnosti

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Kjóta

Zájezdy do Kjóta

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/je-tady-top-vyber-50-nejkrasnejsich-mest-na-svete-od-benatek-po-kjoto/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024