Jeden kouzelnický učeň, nekonečno příběhů. Svět Harryho Pottera v Británii doplnila Gringottova banka

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 4. 4. 2019 • Přečteno 4209x

Kde jsou fanoušci Harryho Pottera nejšťastnější? Ve studiích Warner Bros. za Londýnem, kde se filmové adaptace natáčely. Nově si tu mohou prohlédnout dokonce i kouzelnickou banku.

17 zájezdů na téma: Harry Potter – Anglie / Velká BritánieZobrazit zájezdy

Tip pro vás…

Návštěva filmových studií by nebyla kompletní bez ochutnávky vyhlášeného máslového ležáku. Pro začátek si ale raději dejte jen malou sklenici, přece jen tohle kouzelné pití není pro každého.

Krásný, teplý, slunečný duben si říká o to, abychom podnikli nějaký pořádný rodinný výlet. Pokud uvažujete třeba o pár dnech strávených v Británii, určitě nevynechejte návštěvu filmových studií za Londýnem. V kouzelnickém repertoáru studií Warner Bros. totiž nově přibude také skřetí Gringottova banka z kouzelnické ságy o Harrym Potterovi. Už teď víme, že to bude trhák!

Kam si mocní čarodějové ukládají své peníze a nejrůznější cennosti? Milovníci Harryho Pottera bez zaváhání odpovědí – do banky Gringottových. Tuto slavnou trezorovou banku přísně střeží nejen kouzla, ale i nevrlí skřeti, hrůzu nahánějící draci a další podivuhodné bytosti.    

Od 6. dubna můžete do jejích útrob zavítat i vy, a to i když nevlastníte žádné kouzelnické zlato či stříbro. Tvůrci si možná dali na čas, ale stálo to za to. Podíváte se do hlavní síně banky s vysokým stropem, velkolepě zdobeným křišťálovým lustrem, mramorovými sloupy, úřednickými stolky… a možná spatříte i mrzuté skřety, jak si něco škrábou do svých tlustých knih.

Naposledy se takto velkolepě expozice filmových studií rozrostla v roce 2012. Je však potřeba vzpomenout, že před necelými dvěma lety tu slavnostně odhalili také dechberoucí expozici Zapovězeného lesa, kam byl studentům z Bradavic, na rozdíl od vás, udělen přísný zákaz vstupu.

Ještě než ale Studio Harryho Pottera opustíte, připomeňte si celou ságu o kouzelnickém chlapci skrze barevné kulisy, kostýmy, rekvizity a všelijaké masky. Svůj výlet do říše čar a kouzel pak zakončete prohlídkou velkého modelu kouzelnické školy v Bradavicích nebo třeba nákupem v kouzelnickém obchodě.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Zájezdy za Harrym Potterem do Anglie

Objevte filmový Londýn

Vyberte si jeden z našich 17 zájezdů do Anglie na téma: Harry Potter

Zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/jeden-kouzelnicky-ucen-nekonecno-pribehu.-svet-harryho-pottera-v-britanii-doplnila-gringottova-banka/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024