Muzeum francouzské historie: honosné sídlo dějin

Veronika Soustružníková Veronika Soustružníková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 5730x

Jedno z nejstarších muzeí v Paříži, které založil Napoleon III., mapuje atraktivní historické období od středověku po renesanci.

Vyberte si z našich 32 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Víte, že...

Samotné muzeum nemá vlastní sbírky? Vystavuje pouze dokumenty Národního archivu.

Musée de l’histoire de France neboli Muzeum francouzských dějin se nachází na západním konci ulice rue des Frans-Bourgeois. Je společně s městským archívem umístěno v prostorách paláce, který se nazývá Hotel Soubise. Palác pochází z roku 1371 a pyšní se úchvatnými rokokovými interiéry s obrazy od Bouchera.

Na druhé straně ulice můžete narazit na další významné muzeum Carnavalet. Tato ulice je zároveň dopravní tepnou čtvrti Marais. Samotné muzeum historie založil v roce 1867 Napoleon III. Muzeum se dodnes snaží pravidelně obměňovat expozice rozsáhlých sbírek.

V rámci některých výstav mohou návštěvníci zhlédnout takové skvosty, jako jsou například poslední dopisy a deník Marie Antoinetty, který si psala před svou popravou, dále i dokumenty spojené s významnými jmény jako je Johanka z Arku, Ludvík XVI. či Napoleon Bonaparte.

Pokud budete v Paříži o víkendu, nabízí se vám možnost poslechnout si některý z koncertů komorní hudby, které se konají ve vyzdobeném sále Chambre du Prince. Koncerty se tu pořádají převážně v sobotu.

V sousedním paláci Hotel de Rohan se kromě části archívu nachází i čínský opičí pokoj Cabinet des Singes, ve kterém můžete zhlédnout stěny pokryté obrazy opic, které přehrávají nejrůznější výjevy ze života aristokracie.

Veronika Soustružníková

Veronika SoustružníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 32 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/muzeum-francouzske-historie/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024