Zajímavá místa a atrakce Paříže: Co musíte vidět?

Veronika Soustružníková Veronika Soustružníková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 35425x

Paříž nejsou jen památky a umění. Je to zejména atmosféra a duch, který na Vás dýchne na kterémkoliv místě, které tu navštívíte.

Vyberte si z našich 34 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Paříž je městem lásky, módy, hospodářským a kulturním střediskem, v neposlední řádě i gastronomickým rájem! Každý si zde přijde na své. Paříž je jako zrozená pro intelektuály, muzikanty, umělce i shopaholiky. Paříž je ideální pro zamilované páry, pro partu dobrodruhů, ale i pro ty co jsou věčně single.

Paříž není jen o památkách a historii, jde tu hlavně o nasávání okouzlující a jedinečné atmosféry. Může to být klidně na grandiózních bulvárech stejně jako v malebných, úzkých křivolakých uličkách plných pouličních umělců. Můžete tu rozjímat při romantických procházkách stejně jako si užít spoustu zábavy! 

Kultura, zábava a atrakce

Pro ty, kteří jedou do Paříže za kulturou a zážitky, rozhodně doporučujeme navštívit některý z kabaretů. Nejznámějším kabaretem v Paříži je bezesporu kabaret Moulin Rouge, v překladu tedy „červený mlýn“. Nachází se na Montmartu, na 18. městském obvodu Paříže.

Vznikl v 19. století a nepatří tedy mezi nejstarší kabarety, ale rozhodně je to jeden ze symbolů Paříže, kde se odehrávají grandiózní vystoupení ve složení těch nejlepších umělců z celého světa. Na místě zrodu kankánu rozhodně zažijete tu pravou atmosféru kabaretu.

Méně okázalý, přesto velice příjemný je kabaret la Belle epoque. Je sice menšího provedení, nicméně artistické a herecké výkony aktérů vás rozhodně nezklamou! Navíc je o poznání levnější než Moulin Rouge. Kabaret najdete nedaleko Paláce Garnier, což je jedno Národních divadel v Paříži.

Montmartre

Již zmiňovaná část Paříže, Montmartre, je sama o sobě zajímavým místem. V 19. století to byla pouhá vesnice za Paříží, kde se zrodili ti největší umělci jako Picasso, Toulouse Lautrec, Modigliani, Renoir či Van Gogh. Dodnes si část Montmartu zachovává ducha 19. století. Koncentrace ateliérů, tím i umělců a spousty muzikantů je tady evidentní i dnes. Můžete nasávat atmosféru v jedné ze stovky typických francouzských kavárniček a poslouchat pouliční umělce, a to vše zdarma.

Když budete mít vyloženě zájem zajít si na koncert, známá je zde koncertní hala la Cigale, kde se konají multižánrové koncerty. Více typické jsou na Montmartu jazzové kluby, kde se koncertuje během celého týdne.

Plavba lodí

Romantické procházky po nábřeží Seiny jsou jistě kouzelné, přesto však při plavbě lodí budete mít umocněný zážitek, budete mít jedinečnou možnost pozorovat pařížský ruch a užívat si atmosféru z paluby lodi.

Zábavní parky

Pokud si do Paříže jedete užít spoustu zábavy, nemůžete si nechat ujít návštevu zábavních parků, které se nachází kousek od Paříže. Jeden z nejžhavějších tipů je Disneyland. Věřte, že nemusíte být ani dítě, abyste si vzrušující atrakce v Disneylandu užili na sto procent! Ve dvou obrovských parcích si zaručeně užijou zábavu jak dospělí tak děti.

Dalším populárním parkem je například Asterix park, který je zaměřený na komiksové hrdiny a galské válečníky Asterixe a Obelixe. Nespočet tematických atrakcí vás přenese do 50. let př. n. l., kdy Galové bojovali proti Římanům. Ochutnáte druidský nápoj a v záplavě energie si užijete neskutečnou atmosféru!

Nákupy

Pokud do Paříže směřujete s jasným cílem nakupovat, rozhodně nebudete zklamaní. Paříž je sice známá jako město módy, takže tu jistě najdete stovky značkových butiků a obchodů, stejně tak ale můžete projít desítky tržnic nebo i nejrůznějších obchodů se suvenýry, ktéré vás nadchnou stejným způsobem.

Neznámějším místem, kde máte právě obrovskou koncentraci různých butiku je vyhlášená třída Champs-Elysées. Není ale už zdaleka tak drahá, jako to bývalo v dřívějších dobách. Champs-Elysées byla v tomto směru nahrazena čtvrtí, kde se nachází Opera Garnier, tedy prostředím obrovských boulevardů, značkových obchodů a luxusu.

Pokud si budete chtít nakoupit v obchodech, které jsou méně drahé, za rozumné ceny nakoupíte v hypermoderní čvtrti na kraji Paříže, v la Défense. Nákupní středisko s názvem „Quatre temps“ vás rozhodně nezklame. Další možností, kde můžete nakoupit a vybrat si z nejrůznějšího sortimentu, je čtvrť Châtelet, kde jsou jak tržnice, tak kamenné obchody. V této čtvrti se nachází i nejznámější obchodní centrum Forum les Halles.

Pokud budete chtít vyrazit nakoupit originální pařížské suvenýry, nejlepší volbou je v tomto případe Montmarte nebo Latinská čtvrť, kde se můžete i skvěle najíst v tradičních francouzských restauracích za přiměřené ceny. Načerpáte sílu a energii na další nákupy a při té příležitosti by byl vyloženě hřích neokusit alespoň jednu z tradičních francouzských specialit!

Veronika Soustružníková

Veronika SoustružníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 34 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 13. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/zajimavosti-a-atrakce-parize/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024