Muzeum erotiky Pigale: Opravdu pikantní přehlídka umění

Veronika Uhrová Veronika Uhrová, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 4739x

V sedmipatrovém muzeu na Montmartru můžete obdivovat nejrůznější formy erotického umění.

Vyberte si z našich 27 zájezdů do PařížeZobraz zájezdy

Víte, že...

Celkově je v muzeu vystaveno přes 2 000 exponátů z celého světa? Od decentních fotografií až po odvážné kousky, při kterých se bude nejeden návštěvník červenat.

Musée de l'érotisme se nachází ve čtvrti Pigalle mezi záplavou sexshopů a erotických show. Muzeum se zaměřuje na erotiku zobrazenou v umění. Přehlídka mužských údů a symbolů plodnosti ze všech koutů Afriky, Asie a Latinské Ameriky je dosti pikantní.

Je zajímavé, že exempláře pocházející z Evropy mají sklony k nadsázce nebo častěji až k oplzlosti. Budova muzea má sedm pater, ve kterých návštěvníci zhlédnou zejména malířství a sochařství s erotickou tématikou.

Unikátní výstavy

Kromě dočasných výstav francouzských i zahraničních umělců muzeum nabízí čtyři stálé okruhy výstav. Jedná se především o lidové umění, sakrální umění (od pravěku až po současnost), současné umění a posledním velmi působivým tématem jsou francouzské nevěstince 1. poloviny 20. století.

Čtení na podobné témaPaříž: Kolébka hříchů a neřestí láká dnes i v 18.století. Pojeďte s námi tam, kde se i ďábel červenáPřečíst

Návštěvníci se mohou těšit na obrazy nezbedných jeptišek a zvědavých mnichů. Vše samozřejmě s erotickým podtextem. Pokud zavítáte na Pigalle, kromě Moulin Rouge rozhodně navštivte i Muzeum erotiky, nebudete litovat. S ohledem na okolní čtvrť, která je známá nočním životem, je otevírací doba muzea velmi příznivá ke svým návštěvníkům. Otevřeno je totiž od 9. hodiny ranní opět do časného rána.

Veronika Uhrová

Veronika UhrováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

I poznávací zájezd je dovolená, žádný maraton s deštníčky a vlaječkami.

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 27 zájezdů do Paříže

Zobrazit aktuální zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 21. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/muzeum-erotiky/

Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieNová dávka Inspirace!

Tak trochu jiný katalog tipů,
rad a reportáží z cest zdarma.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Tento web vyžaduje používání cookies. Více zde. OK