Nový rok, nové plány! Neseďte doma, potkáme se v nejkrásnějším divadle na světě

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 3965x

Ciao, Napoli! Nadělte si k novému roku výlet do fascinující Neapole a zajděte si krom jiného prohlédnout i nejkrásnější divadlo na světě...

Vyberte si z našich 8 zájezdů do NeapoleZobrazit zájezdy

Tip pro vás...

Teatro San Carlo hraje dokonce i během letních prázdnin. Využijte letní dovolenou ke kulturně poznávacím výletům a vyrazte do Neapole!   

Divadelní zážitek korunovaný prohlídkou nejkrásnějšího divadla na světě si vychutnáte v Neapoli. Teatro (di) San Carlo funguje již od roku 1737 a pyšní se řadou prvenství a ocenění. Platí za nejstarší činnou operní scénu v Evropě, je jedním z nejprestižnějších divadel na světě a teď se může pochlubit i přídomkem nejkrásnější. A co ještě byste o něm měli vědět?

Budova slavného neapolského operního domu je součástí rozsáhlého komplexu staveb a jeho hlavní fasáda vedoucí do malé úzké ulice prakticky nedává ani tušit, jaká opulentní nádhera se skrývá uvnitř. A proto není divu, že se divadlo dostalo na seznam památek UNESCO.

Hlavním poznávacím znamením divadla jsou arkády se čtrnácti sloupy. Současný interiér zdobí bílá barva v kombinaci se zlatou a ohnivě červenou. Jedno představení mohou najednou zhlédnout až tři tisíce diváků.

Jelikož bývalo Teatro San Carlo (Divadlo sv. Karla) dvorním divadlem, mohlo do svého repertoáru zařadit i baletní představení. Oblibě se tu dodnes těší také opera a San Carlo je tak považováno za jedno z nejvýznamnějších operních divadel v Itálii.

Před pár lety se toto slavné divadlo umístilo rovněž v žebříčku, jenž sestavil časopis National Geographic. San Carlo tehdy zařadil mezi TOP10 operních domů světa. A italský internetový portál Best5.it dokonce ocenil San Carlo jako nejkrásnější divadlo na světě. Další místa obsadilo Velké divadlo v Moskvě, Opéra Garnier v Paříži, operní scéna Semperoper v Drážďanech a světově nejproslulejší operní dům světa La Scala. A teď už vzhůru za kulturou!  

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Itálie (Neapol)

Vidět Neapol a… Pompeje

Vyberte si jeden z našich 8 zájezdů do Neapole

Zájezdy do Neapole

Nejbližší volný zájezd odlétá již 13. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/novy-rok-nove-plany-nesedte-doma-potkame-se-v-nejkrasnejsim-divadle-na-svete/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024