Nová stanice metra a osvětlení císařských fór. Řím oslavuje své 2768. narozeniny!

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 4436x

Kromě dárků v podobě nového osvětlení fór císařů a nové stanice metra byl na oslavu narozenin „věčného města“ uspořádán kostýmní průvod. Zúčastnilo se ho na dva tisíce gladiátorů, senátorů či kněžek.

Vyberte si z našich 13 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Víte, že...

Slavnou sochu vlčice, která podle pověsti odkojila bratry Romula a Rema, najdete v jednom z Kapitolských muzeí? Nachází se v prvním patře paláce Palazzo dei Conservatori.

Narozeniny italské hlavní metropole se oslavují 21. dubna. Podle legendy o založení města roku 753 před n. l. Romulem a Remem, bratry, odkojenými vlčicí, se jedná o pořádného monarchu v letech. Letos by mu bylo rovných 2768 let.

Jako dárek starobylému městu i všem jeho obyvatelům byla v úterý inaugurována nová stanice metra s názvem Jonio. Nachází se na lince B1 a do budoucna nahradí stanici Conca d'Oro, která dosud sloužila jako konečná stanice.

Další z městských novinek je uvedení do porovozu nového osvětlení římských fór císařů Nerva, Augusta a Trajána, které proběhne ve 20:30 večer.

Samotné oslavy svátku známého jako „Natale di Roma“ byly zahájeny už o dva dny dříve. Ceremonie zapalování ohně proběhla 19. dubna v 10 hodin na Circo Massimo a o hodinu později následovala přehlídka v dobových kostýmech. Průvod s více než dvěma tisíci gladiátory, senátory a kněžkami byl zahájen u cirku, aby kolem poledne skončil u Kolosea.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 13 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/rim-narozeniny/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024