Slevy a vstupy do muzeí a památek v Paříži: Kam smíte úplně zadarmo?

Veronika Soustružníková Veronika Soustružníková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 48728x

Tipy a triky jak, kam a kdy můžete navštívit zdarma či se slevou nejrůznější památky a atrakce v Paříži

Vyberte si z našich 32 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Do pařížských památek a muzeí lze uplatnit různé slevy a je škoda této možnosti nevyužít. Některé instituce dokonce nabízí vstup zdarma mládeži do 26 let. Které to jsou? Poradíme vám!

Od dubna 2009 je do většiny francouzských památek a muzeí pro mládež do 26 let (ze zemí EU) vstup zdarma. Je potřeba mít platný doklad totožnosti s fotografií. Občanský průkaz je dostačující, ale pro jistotu je i lepší pas a další doklad navíc (řidičák, ISIC karta apod.). Vstup zdarma je pro osoby do 26 let, tzn. ti, kdo mají 26 již platí vstupné! Vstup zdarma do muzeí jako Louvre, Orsay a Cluny se týká jen stálých expozic. Ty dočasné jsou většinou zpoplatněny.

Vstup zdarma pro mládež do 26 let

Vstup zdarma není do VŠECH muzeí a památek. Jedná se o cca 50 muzeí a 100 národních památek. Jde ale o většinu těch nejatraktivnějších, včetně Louvru. Zdarma se dostanete např. do pařížských muzeí (Louvre, d'Orsay, Cluny, Picassovo muzeum a další), na Vítězný oblouk, do věží katedrály Notre-Dame, do opatství na ostrůvku Mont-Saint-Michel a do středověkého města Carcassonne. Vstup zdarma se netýká Eiffelovy věže, která není jako jiné volné památky pod správou francouzského ministerstva kultury, ale pod kontrolou pařížské radnice.

Stálé výstavy muzeí pod správou pařížské radnice jako Petit Palais jsou zdarma pro širokou veřejnost, tedy pro turisty všech věkových kategorií. Dočasné jsou volně přístupné pro děti do 13 let.

Museum Pass

Při zakoupení Museum Passu je vstup do 60 pařížských muzeí (jen stálé expozice) a památek zdarma.

Čtení na podobné témaParis Museum Pass: Vidět co nejvíc za co nejméně peněz? Poradíme!Přečíst

Výhodou je také přednost při vstupu. Seznam veškerých památek, které můžete navštívit v rámci Muzeum Passu, naleznete v samostatném článku – Muzeum Pass.

Veronika Soustružníková

Veronika SoustružníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 32 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/slevy-a-vstupy-zdarma-do-muzei-a-pamatek-v-parizi/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024