Tohle určitě nepropásněte! Britská královna Alžběta II. ve středu slavnostně otevře parlament

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 6535x

Slavnostní zahájení nového zasedacího období parlamentu připadá na středu 18. května. Letos tuto jedinečnou ceremonii absolvuje královna Alžběta II. už po šedesátédruhé

Vyberte si z našich 34 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Zahájení nového zasedacího období parlamentu patří ve Velké Británii k velmi oblíbeným událostem. Každoročně přitahuje davy lidí, významné televizní stanice i online publikum. Letos tuto jedinečnou ceremonii absolvuje devadesátiletá královna Alžběta II. už po šedesátédruhé. Vše proběhne ve středu 18. května a rozhodně je na co těšit.   

Ceremonie k otevření parlamentu patří stejně jako velkolepá přehlídka na oslavu královniných narozenin (Trooping the Colour) či třeba Den podvazkového řádu na hradě Windsor k ceremoniálním královniným povinnostem, které upomínají na dlouholetou tradici Spojeného království.

Vše odstartuje velkolepým průvodem. Královna spolu s vévodou z Edinburghu vyrazí se svým čtyřspřežím a zlatým kočárem Buckinghamského paláce do Westminsterského paláce. Podle tradice je doprovází jízdní regiment britské armády. 

Po příjezdu do parlamentu si královna nasadí korunu britského impéria a speciální plášť a odebere se do Sněmovny lordů, tj. horní komory parlamentu, kde se otevírací ceremoniál každoročně koná. Jak je známo, do dolní sněmovny noha panovníkova od roku 1642 dosud nevkročila.

Ve Sněmovně lordů pak může britská královna Alžběta II. společně s manželem celý ceremoniál zahájit. Událost vysílá živě televizní stanice BBC.      

Připojte se k přihlížejícím divákům a sledujte velkolepý průvod, jenž povede ulicí Mall, zbudovanou speciálně pro pořádání ceremonií, a ulicí Whitehall až k Westminsterskému paláci.       

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 34 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/tohle-urcite-nepropasnete-britska-kralovna-ve-stredu-slavnostne-otevre-parlament/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024