Plaza de la Catedral: náměstí, které je považováno za nejkrásnější v Havaně

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 1. 3. 2019 • Přečteno 3144x

V těsné blízkosti náměstí Plaza de la Catedral naleznete oblíbený havanský bar La Bodeguita del Medio.

Vyberte si z našich zájezdů do HavanyZobrazit zájezdy

Náměstí Plaza de la Catedral je právem považováno za nejkrásnější havanské náměstí, jehož dominantou je barokní katedrála Neposkvrněného početí Panny Marie. Vnitřek katedrály je překvapivě skromný, v minulosti se zde však ukrývaly ostatky Kryštofa Kolumba. Dnes se na tomto dlážděném náměstí rozprostírá barevný trh řemeslníků a turisté vysedávají v oblíbené venkovní kavárně El Patio.

Museo de Arte Colonial

Museo de Arte ColonialMuseo de Arte Colonial

Zvláštní pozornost si na náměstí Plaza de la Catedral zaslouží Museo de Arte Colonial umístěné v zářivém paláci Palacio de los Condes de Casa Bayona, pocházejícím z roku 1720, který dnes funguje jako muzeum Museo de Arte Colonial s koloniálním nábytkem ze 17. a 18. století a dekorativním uměním.

Mezi exponáty patří kusy porcelánu se scénickými obrazy Kuby, sbírka okrasných květin a řada jídelních setů. Nikde jinde na Kubě nenaleznete lepší místo, kde se můžete dozvědět více o koloniálním umění.

Fundación Alejo Carpentier

Pokud vás aspoň trochu zajímá kubánská literatura, pak vám doporučujeme návštívit dům Aleja Carpentiera, největšího kubánského spisovatele, esejisty, muzikologa a básníka, jehož nejslavnějším dílem je El Siglo de las Luces.

Dům Casa de la Condesa de la Reunión, postavený v roce 1809 v barokním stylu, má jednoduchou fasádu a půvabnou vnitřní terasu dlážděnou malými keramickými dlaždicemi.

Dnes slouží jako muzeum, přednášková místnost, knihovna a kulturní centrum, jehož hlavním cílem je zdokumentování a zachování informací o slavném Aleju Carpentierovi (1904–1980), který v minulosti začínal jako novinář a profesor dějin hudby na Havanské národní konzervatoři. Muzeum zahrnuje sbírku pamětních listů Carpentiera, psací stroj i text, na kterém pracoval těsně před tím, než zemřel.

La Bodequita del Medio

La Bodeguita del MedioLa Bodeguita del Medio

V těsné blízkosti náměstí Plaza de la Catedral naleznete oblíbený havanský bar La Bodeguita del Medio, který stojí za to po celém dni toulání navštívit a vychutnat si zde proslulé mojito za doprovodu tradičních kubánských rytmů. Proslavil jej zejména spisovatel a držitel Nobelovy ceny za literaturu Ernest Hemingway, který byl pravidelným návštěvníkem.

Nebyl však jediný, kromě Ernesta Hemingwaye si Bodeguitu oblíbil i americký zpěvák Nat King Cole, Pablo Neruda, Gabriel García Márquez, herečka Marlene Dietrich, a tak La Bodeguita del Medio dodnes zůstává nehynoucí připomínkou dávné bohémské minulosti.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Kuba (Havana)

Žijte chvíli Havanou

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Havany

Zájezdy do Havany

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/plaza-de-la-catedral/Doporučujeme z Kuby

Nejnovější z KubyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024