Trinidad: město, které si dodnes zachovává svou španělskou koloniální atmosféru

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 20. 3. 2018 • Přečteno 5043x

Výhodou Trinidadu je, že téměř všechny historické zajímavosti koloniálního města naleznete poblíž hlavního náměstí Plaza Mayor.

Vyberte si z našich zájezdů na KubuZobrazit zájezdy

Pokud existuje na Kubě místo, které nesmíte vynechat, pak je to Trinidad, třetí nejstarší město na ostrově, které si dodnes zachovává svou španělskou koloniální atmosféru, jež se za celá čtyři staletí téměř nezměnila. 

Nejlépe zachovalé koloniální město

Nejlépe zachovalé koloniální město Kuby leží na západním pobřeží centrální části Kuby jen kousek od pohoří Escambray a patří mezi nejvyhledávanější kubánské turistické cíle. Město proslulé pěstováním a zpracováním cukrové třtiny založil v roce 1513 Diego de Valázquez.

Známost mu však přinesl až rok 1988, kdy jej organizace UNESCO vyhlásila za místo světového dědictví a jeho tajemství se rychle dostalo na veřejnost. Dnes je Trinidad oblíbený pro svůj zachovalý historický a urbanistický vzhled, který se pyšní řadou zajímavých míst a uměleckých galerií, a tak už jenom samotná procházka městem je nezapomenutelným zážitkem.

Všechny cesty v Trinidadu vedou na Plaza Mayor

Plaza MayorPlaza Mayor

Výhodou Trinidadu je, že téměř všechny historické zajímavosti koloniálního města naleznete poblíž hlavního náměstí Plaza Mayor, kam vedou všechny trinidadské cesty. Ve starém městě vás jisto jistě učarují malovaná zábradlí a zářící koloniální budovy. Muzeí je tu mnoho a je opravdu z čeho vybírat.

K zajímavým místům patří muzeum Museo Romántico, které se chlubí originální sbírkou nábytku a porcelánu, Museo de Arqueología, kde lze spatřit kosterní pozůstatky indiánů, otroků a vycpaných zvířat. Záleží pouze na vašem vkusu a časových možnostech.

Za prohlídku stojí i továrna na doutníky Piro Guinart, do které lze nahlédnout a obdivovat kouzlo a tajemství výroby, či keramická dílna Taller Alfarero, kde stále probíhá výroba tradičním způsobem. Dominantou města a současně nejvyšší stavbou je klášter svatého Františka s vysokou zvonicí, ve kterém dnes spatříte muzeum kontrarevoluce.

La Taberna de la Canchánchara

Obrovskou turistickou atrakcí je La Taberna de la Canchánchara, neboť zde bývá narváno k prasknutí. Naleznete ji za zdmi jednoho z nejstarších domů v Trinidadu s obrovskou venkovní terasou vyzdobenou starožitnostmi nastřádanými snad za celá čtyři století. Právě zde můžete ochutnat lahodný tradiční koktejl Canchánchara vyrobený z rumu, limetky, vody a medu.

Okolí Trinidadu

Playa AncónPlaya Ancón

Poblíž Trinidadu naleznete několik dalších turisticky zajímavých atrakcí, které svou krásou dokáží uchvátit srdce a mysl snad každého člověka. Jedním z takových míst je jedna z nejkrásnějších karibských pláží na Kubě Playa Ancón, starý rybářský přístav Casilda, Údolí cukrovarů či vodopády a řeky v pohoří Escambray.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Kuba

Bezstarostná duše Kuby

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Kubu

Zájezdy na Kubu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/trinidad/Doporučujeme z Kuby

Nejnovější z KubyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024