Davos: jedno z nejlepších lyžařských středisek na světě

Romana Şenlug Romana Şenlug, Expert Radynacestu.cz Vydáno 21. 1. 2017 • Přečteno 4277x

Na trati panoramatických vlaků Bernina Express a Glacier Express objevíte i Davos.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do ŠvýcarskaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Davos i Klosters patří k dvěma nejslavnějším vesnicím v Alpách a pyšní se nejlepšími lyžařskými podmínkami na světě?

Světoznámé vyhlášené středisko Davos se nachází na trase luxusního panoramatického vlaku Bernina Express. Davos je často spojován se střediskem Klosters, který leží o pár kilometrů vedle. Zásadním rozdílem mezi těmito místy je ale atmosféra centra města, kdy vykřičený a luxusní Davos převyšuje umírněný a poklidný Klosters.

Při příjezdu do této oblasti potkáte nejdříve Klosters, Davos se ukrývá kousek dále za průsmykem Wolfgang Pass. Jelikož sem ve 13. století přišli uprchlíci z Wallisu (také Valais), hovoří se zde německy. Přestože je oblast ze tří stran obklopená Rétoromány. Samozřejmě, že zimní radovánky jsou s celkovou délkou lyžařských tratí 321 km, na prvním místě. Ale i v létě si zde užijete.

Ráj nejen pro lyžaře

V okolí Davosu se nachází spousta tratí pro kola. Oblíbené jsou i aktivity typu tandemové seskoky padákem, in-line bruslení, plachtění, volejbal, windsurfing, golf, vyjížďky na koních, trek v sedle muly či lamy a tím tento výčet rozhodně nekončí.

V zimě objevují Davos milovníci snowboardingu, v létě se však těsné údolí mezi dvěma řadami vrcholů promění v lázeňské středisko. Sluneční paprsky a nadmořská výška léčily nemocné tuberkulózou už v roce 1900. Hned poté, co zde zavedli železnici, se zde ubytovalo 700 000 návštěvníků ročně. Umělci a osobnosti, jako jsou Robert Louis Stevenson (Poklad na ostrově), sir Arthur Conan Doyle nebo Thomas Mann (Zauberberg), se léčili a zároveň tvořili zde.

Dodnes tady sídlí několik klinik, ale také vysokohorská tréninková střediska pro vrcholové sportovce. Dokonce je Davos oblíbeným místem pro globální vůdce, jež se každoročně jezdí schůzovat na ekonomické fórum. Místo je to tak kouzelné, že tudy jezdí vyhlášené panoramatické vlaky, kromě Bernina Expressu je to také Glacier Express.

Romana Şenlug

Romana ŞenlugExpert Radynacestu.cz

Ve světě je stále co objevovat. Cestování je jeden ze smyslů mé celoživotní poutě.

Švýcarsko

Vrchol Evropy... Švýcarsko

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Švýcarska

Zájezdy do Švýcarska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 8. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/davos/Doporučujeme z Švýcarska

Nejnovější z ŠvýcarskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024