Southwark: Nejvyšší mrakodrap i trh pro gurmány

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 11152x

Jedna z nejstarších londýnských čtvrtí, Southwark, právě prožívá velké období regenerace a k návštěvě láká spousty lidí.

Vyberte si z našich 32 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že…

V této oblasti byly nalezeny archeologické důkazy o přítomnosti pravěkých lidí, stejně jako důkazy éry římské?

Celý název tohoto londýnského obvodu zní London Borough of Southwark. Nachází se v centru Londýna při řece Temži a sahá od jižního konce mostu London Bridge k jižnímu konci mostu Tower Bridge. Patří mezi nejstarší obvody ve městě a byl vybudován na mokřinách.

V této oblasti byly nalezeny archeologické důkazy o přítomnosti pravěkých lidí, stejně jako důkazy éry římské. Tato část města nashromáždila během historie spoustu zajímavých pamětihodností, byla známá svými vězeními (Clink Prison), divadly (The Globe), trhy (Borough Market), hostinci (The Tabard) i církevními budovami (Southwarská katedrála).

Dnes je pozoruhodná i díky moderní výstavbě, do níž lze jistě počítat nejvyšší londýnský mrakodrap the Shard (Střep) nebo budovu Nové radnice, kde sídlí londýnský starosta Boris Johnson.

Jak se k Southwarku dostanete?

Millenium BridgeMillenium Bridge

Do této oblasti se nejlépe dostanete pěšky přes slavný pěší most Millenium Bridge, od katedrály Sv. Pavla nebo po nábřeží ve směru od Tower Bridge. Dojet sem můžete i metrem, stačí vystoupit na stanicích Borough, London Bridge nebo Southwark.

Snadno se do Southwarku dostanete i po vodě. Neváhejte a svezte se po Temži lodí právě do těchto míst, kde můžete navštívit celou řadu výjimečných památek a atrakcí.

Co vám doporučujeme navštívit

V Southwark můžete navštívit i historické vězeníV Southwark můžete navštívit i historické vězení

V první řadě nevynechejte Southwarskou katedrálu, která patří mezi nejkrásnější ukázky anglického gotického stavitelství a byl v ní pokřtěn zakladatel americké Harvardovy univerzity, John Harvard. Hned za ní na Borough Market ucítíte vůni neodolatelných pokrmů.

Jedná se o nejslavnější londýnský trh s jídlem, kde si budete moci pochutnat na tradičních i cizokrajných pochoutkách. Kousek odtud podél řeky se nachází také divadlo The Globe, ve kterém působil William Shakespeare.

Pokud se rádi bojíte, vyzkoušejte muzeum Clink Prison, které bylo vybudováno z opravdového vězení. Jste-li fanoušky moderní architektury, nechte se okouzlit netradičním designem Nové radnice anebo se vypravte na vyhlídku z druhého nejvyššího mrakodrapu v Evropě.

Temže s nejvyšším londýnským mrakodrapem ShardTemže s nejvyšším londýnským mrakodrapem Shard

Jestli se nebojíte výšek, vyjeďte se podívat, jak vypadá Londýn ze špičky Střepu a určitě nebudete litovat. Vstupné(2014) pro dospělého stojí 25 liber, děti mají slevu. Pozor, vstupenky je potřeba zajistit si přes internet s předstihem.

A jestli už budete dostatečně vyžití, není nic lepšího, než si posedět v některé z místních hospůdek, ve kterých na vás dýchne ta správná anglická pohoda.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 32 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 30. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/southwark/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024